ITI ČlánkyPardubice od Unie získají 120 milionů na terminály

30.3.2021 | V Pardubicích je na spadnutí výstavba hned tří dopravních terminálů. Na dva z nich přitom radnice už má slíbenou slušnou dotaci. Na Terminál B a ten menší u univerzity pošle Brusel více než sto milionů.

Zobrazit článek...

Evropské finance v Pardubicích

15.3.2021 | Zajímává vás dění v Pardubicích a blízkém okolí? Víte, které projekty byly podpořeny z dotačních prostředků ITI 2014+? A víte, co to "ITI" vlastně je? Na všechny otázky vám odpovíme v rámci besedy s naší koordinátorkou Michaelou Kudynovou, kterou organizuje Europe Direct Pardubice.

Zobrazit článek...

Hradecko-pardubická aglomerace na pomezí dvou programových období

3.3.2021 | Dva dopravní terminály i příprava programového období 2021+. Těmito a dalšími tématy se zabývali členové Řídicího výboru ITI, kteří se po více než padesáté sešli na online jednání Hradecko-pardubické aglomerace. Zástupci klíčových partnerů od prvních výzev v říjnu 2016 podpořili téměř dvě stovky projektových záměrů, poslední z nich pak projednají do poloviny tohoto roku.

Zobrazit článek...

Příprava Strategie v plném proudu – výzva k předkládání projektových záměrů

16.10.2020 | Nositel ITI informuje všechny potenciální žadatele z území Hradecko-pardubické aglomerace pro programové období 2021–2027 o možnosti dále předkládat projektové záměry prostřednictvím webové aplikace.

Zobrazit článek...

Pardubice uspěly s žádostí o dotaci na kamerový systém

20.1.2021 | Moderní kamerový systém (MKS), který je pro město základem pro vybudování Inteligentního řízení dopravy a jehož prostřednictvím je možné detekovat intenzitu dopravy v Pardubicích, byl již dokončen. Radnici se na jeho realizaci navíc podařilo získat finanční podporu ve výši zhruba 8,5 milionu korun, kterou bude prostřednictvím dotace čerpat z Operačního programu Doprava přes SFDI.

Zobrazit článek...

O chod Památníku Zámeček se postará nová příspěvková organizace

14.12.2020 | Radní Pardubic mají jasno v tom, kdo bude provozovat právě rekonstruovaný Památník Zámeček. Rada města Pardubic na svém dnešním jednání odsouhlasila, že o zajištění kompletního provozu této národní kulturní památky by se měla postarat nově zřízená příspěvková organizace města, která bude mít na starost nejen provoz expozice a programů, ale také pořádání pietních aktů.

Zobrazit článek...

Centrální polytechnické dílny mají nového partnera v podobě Univerzity

10.12.2020 | Se vzděláváním v rámci Centrálních polytechnických dílen (CPD), na kterých se již pracuje v areálu Automatických mlýnů, městu pomůže také Univerzita Pardubice . Prostřednictvím memoranda o spolupráci, které včera zástupci města a univerzity podepsali, se tak na přípravě a realizaci moderních vzdělávacích metod budou podílet také vědci z vysoké školy.

Zobrazit článek...

Pernštejnové osloví návštěvníky i pomocí digitálních technologií

25.11.2020 | Další etapu rekonstrukce pardubického zámku završí v závěru příštího roku otevření nově připravované expozice s názvem Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách. Východočeské muzeum v ní bude mít také řadu moderních digitálních pomocníků.

Zobrazit článek...

Chrudim otevřela modernizovaný terminál veřejné dopravy

16.11.2020 | Chrudim po více než ročních stavebních úpravách otevřela terminál veřejné dopravy. Rozsáhlá přestavba okolí železničního nádraží stála asi 63 milionů korun.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce Památníku Zámeček už je za polovinou

9.11.2020 | Práce na modernizaci a rekonstrukci Památníku Zámeček, které odstartovaly v dubnu letošního roku, se přehouply do druhé poloviny. Stavbaři dokončili hrubou stavbu monolitických konstrukcí na objektu budoucí expozice, nyní je čeká dokončit vstupní rampu a dále budou probíhat práce specializovaných profesí ve vnitřní části objektu.

Zobrazit článek...


Archiv článků