ITI ČlánkyCyklostezka do Hradce má nových pět kilometrů

16.11.2018 | Cyklostezka z Pardubic do Hradce Králové se rodí pomalu a při velkých bolestech. Zatímco od Pardubic se lidé už roky dostanou alespoň do Rábů, z druhé strany nebyl postaven ani metr. To se však mění. Za pár týdnů se otevře úsek z Hradce do Vysoké.

Zobrazit článek...

Veletrh dotačních příležitostí se zaměřením na podnikání a průmysl v Hradci Králové

9.11.2018 | Dovolujeme si Vás pozvat na akci, kde budete mít příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v ČR. Na akci se setkáte i se zástupci ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Akce se bude konat 6. prosince 2018 od 9:00 do 15:00 v budově Krajského úřadu (místnost P 1.906) v Hradci Králové.

Zobrazit článek...

Parciální trolejbusy vyjely do ostrého provozu

9.11.2018 | Parciální trolejbusy, tedy trolejbusy, které dokáží jezdit také mimo trolejové vedení, se naplno rozjely také v Pardubicích. Díky nim odpadlo nekomfortní přestupování v zastávce Zámeček. Právě zavedení parciálních trolejbusů do míst, kam není výhodné stavět kompletní trolejbusovou trať, je jednou z výhod...

Zobrazit článek...

Labe po letech dohadů překlene nová lávka

26.10.2018 | Hradecká zóna Aldis je prozatím jakousi Popelkou v centru města. Během pár měsíců se však ráz této lokality výrazně změní. Přispěje k tomu nejenom výstavba regionálního centra banky ČSOB, ale i léta odkládaná výstavba lávky přes Orlici za 50 milionů korun.

Zobrazit článek...

Na Zámku Pardubice bude pracovat stejná firma jako na Příhrádku

26.10.2018 | Radní Pardubického kraje vybírali firmu na využití a obnovu exteriérů a interiérů Zámku Pardubice. Zámecký palác a hospodářské budovy bude upravovat firma ARCHATT PAMÁTKY, která už v současné době pracuje na rekonstrukci budov pro Krajskou knihovnu na nedalekém Příhrádku.

Zobrazit článek...

Automatické mlýny: galerie, akce i dílny pro studenty

25.10.2018 | ​​​​​​​Budova Automatických mlýnů patří k dominantám města. Stavba architekta Josefa Gočára postupně ožívá, už v dnešních dnech se tam koná celá řada různých akcí a v plánu jsou i další věci. Vzniknout tam má například galerie.

Zobrazit článek...

Parkovací automaty budou brát karty a poznají značky

25.10.2018 | Pardubice chystají nový inteligentní parkovací systém. Ten by měl jednak řidičům pomoci s hledáním volného místa ve městě a také jim umožní platit kreditní kartou. Na druhou stranu systém dokáže i ohlídat poznávací značky aut, za která řidiči nezaplatili.

Zobrazit článek...

Zámek se před rekonstrukcí vyprazdňuje

24.10.2018 | Pracovníci Východočeského muzea začali stěhovat stovky exponátů, které jsou v druhém patře pardubického zámku. Do depozitáře odnesou vycpaniny zvířat z polabské krajiny a numismatickou sbírku. V příštím roce část zámku čeká rekonstrukce, do konce roku proto musí být sály renesanční památky vyklizené.

Zobrazit článek...

MHD musí s novinkami počkat na novou soutěž

24.10.2018 | Vedení Dopravního podniku města Pardubic se rozhodlo vyhlásit novou soutěž na elektronický odbavovací systém. Původní výběrové řízení napadl neúspěšný uchazeč u antimonopolního úřadu.

Zobrazit článek...

Jurkovičův palác na Kunětické hoře bude přístupný veřejnosti

23.10.2018 | Díky evropské dotaci bude hrad Kunětická hory vypadat jako za první republiky. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr kultury Antonín Staněk a generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková byli přítomni slavnostnímu zahájení rekonstrukce památky. Projekt Kunětická hora Dušana Jurkoviče – básníka dřeva si vyžádá téměř 79 milionů korun.

Zobrazit článek...


Archiv článků