ITI ČlánkyŘídicí výbor ITI podpořil další podnikatelské sny

22.1.2020 | Podnikatelé v Hradecko-pardubické aglomeraci získali dalších více než 55 milionů korun na rozvoj svých aktivit. Řídicí výbor ITI podpořil devět projektových záměrů a umožnil jejich realizaci z evropských prostředků.

Zobrazit článek...

Město podepsalo smlouvu s vítězným dodavatelem na IDS

17.1.2020 | Město včera podepsalo smlouvu s vítězným dodavatelem na inteligentní dopravní systém (IDS) v Hradci Králové, kterým je firma CROSS Zlín, a.s. s nabídkou 229,3 milionu korun bez DPH. Dnes smlouva nabyla účinnosti. Vítězná firma nejen systém vyprojektuje, naistaluje, ale bude ho také provozovat po dobu šesti let.

Zobrazit článek...

Kraj začíná připravovat návrat Pernštejnů na pardubický zámek

16.1.2020 | Historicky nejslavnější etapa nynějšího krajského města Pardubice byla nerozlučně spojená s šlechtickým rodem Pernštejnů, trvala necelých 70 let, a odehrála se zhruba před půl tisíciletím. V roce 2021 se na Zámku Pardubice, který je nejviditelnějším otiskem této doby ve městě, sejdou dvě významné události.

Zobrazit článek...

Bývalé popraviště, kde umírali odbojáři i lidé z Ležáků, čeká oprava

16.1.2020 | ​​​​​​​Po 60 letech se promění místo, kde nechali nacisté popravit nejen všechny dospělé obyvatele Ležáků, ale i příslušníky odboje na Pardubicku. Oprava někdejšího popraviště vyjde na 33 milionů korun.

Zobrazit článek...

Projekt inteligentní dopravy v Hradci Králové má zelenou, ÚOHS rozklad zamítl

2.1.2020 | Průběh a výsledek výběru dodavatele na inteligentní dopravní systém v Hradci Králové je v pořádku a město nyní může s vítězem soutěže podepsat smlouvu. Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v minulém týdnu zamítl rozklad proti rozhodnutí o zamítnutí námitky proti zadávacím podmínkám v rámci tendru, který město vyhlásilo letos v lednu.

Zobrazit článek...

Cyklostezky Pouchov – Piletice – Rusek jsou otevřené pro veřejnost

20.12.2019 | Během prosince byly na cyklostezkách Pouchov – Piletice a Piletice – Rusek dokončeny jen drobné terénní úpravy. Nyní už je stavba zkolaudována a cesty jsou tak oficiálně připravené pro první návštěvníky. Stavba obou úseků v celkové délce necelých 2,5 kilometru vyšla na přibližně 22,3 milionu korun včetně DPH.

Zobrazit článek...

Kamerový systém pomůže s dopravou ve městě

16.12.2019 | Městský kamerový systém nově slouží nejen při kontrole veřejného pořádku, Pardubice jej budou moci využívat při plánování opatření, která by měla napomoci dopravě ve městě. Díky pilotnímu projektu, na kterém radnice spolupracuje s Policií ČR, bylo použito 14 kamer s funkcí automatického načítání registrační značky vozidel, jejichž prostřednictvím město získá data o dopravním chování.

Zobrazit článek...

Pardubický podnikatelský inkubátor pomáhá regionálnímu byznysu odpinknout se

16.12.2019 | Podnikatelé z Pardubického kraje mohou již přes rok a půl využívat služeb Pardubického podnikatelského inkubátoru (zkráceně P-PINK), veřejné instituce, která je zřízena městem Pardubice a Pardubickým krajem za účelem systematického poskytování kvalitního zázemí a servisu pro rozvoj podnikatelských nápadů a projektů.

Zobrazit článek...

Areál odborných dílen hradecké průmyslovky prošel rekonstrukcí

13.12.2019 | Královéhradecký kraj dokončil modernizaci dílenského areálu Střední průmyslové školy, střední odborné školy a středního odborného učiliště v Hradci Králové. Investice za více jak 54 milionů korun spočívala v rekonstrukci a nástavbě dílen pro výuku elektrotechnických a strojírenských oborů.

Zobrazit článek...

Vedle mostu u Rosic bude stát lávka pro cyklisty

9.12.2019 | Vedle mostu přes Labe mezi pardubickými městskými čtvrtěmi Rosice a Svítkov by měla brzy stát lávka pro pěší a cyklisty. Stavbu, která má v tomto dopravně vytíženém úseku zvýšit bezpečnost cyklistů a přispět k plynulosti dopravy, by mohla financovat Unie.

Zobrazit článek...


Archiv článků