ITI ČlánkyPolitiky čeká klíčová bitva o pozemky pro terminál B

21.1.2019 | Pardubičtí zastupitelé mají před sebou první velké rozhodnutí v novém volebním období. Už ve čtvrtek totiž budou hlasovat o odkupu klíčového pozemku pro autobusový terminál B nedaleko nádraží. Dá se očekávat ostrý střet mezi opozicí a koalicí.

Zobrazit článek...

Hradečtí zastupitelé schválili soutěž na inteligentní dopravní systém

17.1.2019 | Hradec Králové pokračuje v přípravě modernizace řízení automobilové dopravy, která by měla přispět ke zvýšení její plynulosti a bezpečnosti. Zadávací dokumentaci a režim veřejné zakázky na výběr dodavatele a provozovatele inteligentního dopravního systému (IDS) dnes na svém zasedání schválili hradečtí zastupitelé. Na projekt za 305 milionů korun chce město využít evropskou dotaci.

Zobrazit článek...

Nová lávka by mohla Labe překlenout ještě letos

17.1.2019 | Stavba nové lávky přes řeku Labe v Hradci Králové u Aldisu by mohla začít ještě do letních prázdnin. Projekt má platné stavební povolení a v úterý na svém zasedání hradečtí zastupitelé schválili podmínky výběru stavební firmy, která bude mít osm měsíců na dokončení tohoto propojení Eliščina a Smetanova nábřeží.

Zobrazit článek...

Hradec oprášil projekt uzlu u hotelu Grand

16.1.2019 | Hradecká radnice vrátila do hry vizi přemístění zastávek u Grandu. Projekt pohřbilo bývalé vedení prakticky v cílové rovince. Nové vedení hradecké radnice vrátilo opět do hry otázku rekonstrukce dopravního uzlu u Grandu.

Zobrazit článek...

S průzkumem dopravního chování pomohly stovky pardubických domácností

14.1.2019 | Od září 2017 do května 2018 probíhal v Pardubicích průzkum dopravního chování. Na vybrané zvonky domácností zvonili tazatelé, kteří mimo jiné zjišťovali odkud, kam a jakým dopravním prostředkem obyvatelé Pardubic a okolí cestovali. Průzkum bude sloužit jako jeden z významných podkladů pro komplexní dopravní plán města, tzv. Plán udržitelné městské mobility.

Zobrazit článek...

Esa české architektury se pouštějí do proměny pardubického zámku

14.1.2019 | Více než dva roky bude patřit pardubický zámek stavebním dělníkům. Projekt rozsáhlých změn připravilo trio předních českých architektů Ladislav Lábus, Josef Pleskot a Petr Všetečka, které si najal Pardubický kraj, aby bývalou rezidenci Pernštejnů, v níž sídlí Východočeské muzeum, proměnilo.

Zobrazit článek...

Plány pro Automatické mlýny: Otevřeno nonstop, na střeše obří terasa

11.1.2019 | Automatické mlýny v Pardubicích postupně ožívají a čekají je další velké změny. Současný majitel je chce co nejvíce otevřít veřejnosti.

Zobrazit článek...

Hradec Králové chce vypsat tendr na inteligentní dopravní systém

11.1.2019 | Město Hradec Králové chce vypsat soutěž na dodavatele a provozovatele Inteligentního dopravního systému (IDS), který by měl zvýšit plynulost a bezpečnost automobilové dopravy ve městě. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář. O vypsání výběrového řízení na firmu, která ve městě IDS instaluje a šest let bude provozovat, by příští týden měli rozhodnout zastupitelé.

Zobrazit článek...

Hradecká radnice chce ještě letos postavit novou lávku přes Labe

11.1.2019 | Vedení královéhradecké radnice plánuje, že ještě letos postaví lávku přes Labe u kongresového centra Aldis. O vypsání soutěže na stavební firmu, která nové přemostění Labe zajistí, musí ještě rozhodnout zastupitelé města. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. Odhad nákladů na stavbu lávky je kolem 48 milionů korun, z nichž by většinu měla zaplatit evropská dotace.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce Gayerových kasáren začne v létě

10.1.2019 | Zhruba 270 milionů korun si musí připravit hradecké hejtmanství na rekonstrukci, modernizaci a přístavbu Gayerových kasáren, v nichž sídlí Muzeum východních Čech. V tuto chvíli už byl vybrán zhotovitel díla. Bude jím společnost Bak – Geosan, která podala nejlepší z celkem čtyř nabídek. Stavět by se mělo začít v létě.

Zobrazit článek...


Archiv článků