ITI ČlánkyPardubický zámek čeká revoluce bez galerie navržená esy mezi architekty

22.11.2017 | Pardubický zámek bude více patřit Pernštejnům a návštěvníkům zámku. Z renesančního klenotu Pardubic se odstěhuje Východočeská galerie a depozitář muzea se přesune do Ohrazenic. To jsou některé z mnoha změn, které čekají pardubický zámek.

Zobrazit článek...

Kraj a město budou spolupracovat při oživení kulturních památek

22.11.2017 | Radní Pardubického kraje a města Pardubice se dohodli na spolupráci ve využití evropských programů v areálu Zámku a Gočárových mlýnů, ale také při rekonstrukci pardubického Domu hudby.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce tří domů na Příhrádku začala

20.11.2017 | Na Příhrádku se rozjíždí rekonstrukce tří domů, které získal Pardubický kraj. Příhrádek doplní genius loci historické části krajského města.

Zobrazit článek...

Na kole od pramene Labe až do Hamburku

20.11.2017 | V konečné podobě by se lidé po Labské cyklostezce měli dostat od pramene Labe až do Hamburku. V Pardubickém kraji je zatím vybudováno jen několik kilometrů, a to z Pardubic do Brozan. Usilovně se ovšem pracuje na přípravách výstavby celého úseku, který vede Pardubickým krajem.

Zobrazit článek...

Příhrádek doplní genius loci historické části krajského města

13.11.2017 | Řadu let nevyužívané a chátrající tři domy na malebném náměstíčku nedaleko pardubického zámku obsadili nedávno stavbaři. Pardubický kraj zde zahájil jejich rekonstrukci za celkem 54 milionů korun s podstatným přispěním evropských fondů. Práce na stavbě a vybavení interaktivního centra Krajské knihovny v Pardubicích potrvají do roku 2020.

Zobrazit článek...

Práce na muzejním depozitáři v Ohrazenicích mohou začít

8.11.2017 | Tento týden předali zástupci Pardubického kraje staveniště v Ohrazenicích firmě VW Wachal, která zde má do roku 2019 vybudovat moderní muzejní depozitář pro Východočeské muzeum. Ten vyroste na místě bývalé školní jídelny tehdejšího učiliště a internátu, a tak se příslušné dokumenty podepisovaly ještě na opuštěném výdejním okénku.

Zobrazit článek...

Hlavní cíl podnikatelského inkubátoru: udržet talenty

2.11.2017 | Na pardubické třídě Míru brzy začne vznikat podnikatelský inkubátor. V prázdné budově vedle hamburgárny bude místo, kde by měli najít uplatnění hlavně mladí lidé, kteří mají dobré nápady a talent. Politici si od inkubátoru slibují udržení mozků, které momentálně mizí do Prahy nebo zahraničí.

Zobrazit článek...

Labská cyklostezka se opět posunula blíže k výstavbě

27.10.2017 | V Pardubickém kraji je zatím vybudováno jen několik kilometrů, a to z Pardubic do Brozan. Usilovně se ovšem pracuje na přípravách výstavby celého úseku, který vede Pardubickým krajem. K přípravám výstavby se aktivně hlásí i Pardubický kraj, prostřednictvím gesčního radního a velkého propagátora cyklistiky, René Živného.

Zobrazit článek...

Krajská města získají miliony

24.10.2017 | Nové východočeské projekty obdrží z evropských dotací přes 230 milionů korun.

Zobrazit článek...

Lidé uvidí, jak chce radnice změnit Zámeček

20.10.2017 | Pardubice se konečně rozhodly něco udělat se zpustlým Památníkem Zámeček. Malý areál ležící nedaleko Černé za Bory u továrny Foxconn se kompletně změní. Radní chtějí místo, kde v roce 1942 nacisté zabíjeli české vlastence, zatraktivnit tak, aby se stalo zajímavým pro turisty nebo školy.

Zobrazit článek...


Archiv článků