ITI ČlánkyPardubice vybraly firmu na stavbu autobusového terminálu, stavět se začne zjara

17.1.2022 | Pardubice vybraly firmu, která postaví u vlakového nádraží autobusový terminál pro meziměstskou dopravu. Stavba by měla začít na jaře. Město za ni zaplatí 129 milionů korun, 100 milionů korun bude z evropských dotací.

Zobrazit článek...

Pardubice budou mít novou trolejbusovou trať, povede přes nadjezd u Parama

29.12.2021 | V druhé polovině příštího roku začne v Pardubicích fungovat nová trolejbusová trať, povede přes nadjezd u rafinérie Paramo. Práce na její výstavbě začaly letos.

Zobrazit článek...

Elektronické tabule nově hlásí řidičům, kde mohou parkovat

21.12.2021 | V Pardubicích jsou od minulého týdne zprovozněny nové informační tabule, jejichž cílem je navigovat řidiče na volná parkovací místa. Celkem deset tabulí, které jsou součástí inteligentního parkovacího systému a které čerpají data z nedávno zabudovaných parkovacích senzorů, řidiči naleznou ve vybraných zónách placeného stání.

Zobrazit článek...

Pardubický zámek po dvou letech zpřístupnil jedinečné prostory rytířských sálů

15.12.2021 | Rytířské sály pardubického zámku jsou opět přístupné veřejnosti. Tři reprezentativní sály s částečně dochovanými vzácnými malbami jsou po dvouleté rekonstrukci hotové. Prostory svým rozsahem a stavem nemají ve střední Evropě obdobu.

Zobrazit článek...

V Muzeu východních Čech v Hradci Králové se otevře nová stálá expozice města

3.12.2021 | Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v prosinci 2021 novou expozici přibližující dějiny města Hradce Králové. Čtyři sály ve dvou patrech výstavní Historické budovy MVČ zaplní nová expozice nazvaná „Cesty města“.

Zobrazit článek...

Díky evropským projektům obnovují dopravní podniky vozové parky mnohem rychleji

2.12.2021 | Dopravní podniky v posledních sedmi letech pořídily desítky nových trolejbusů, autobusů na zemní plyn, elektrobusů nebo tramvají díky dotacím z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). V období let 2014–2021 přispěla Evropská unie prostřednictvím výzev IROP dopravním podnikům jen na nákup vozidel téměř 4,5 miliardy korun.

Zobrazit článek...

Galerie v Gočárově továrně na břehu Chrudimky si hraje s výškou a patry

24.11.2021 | Ještě rok a půl si budou muset lidé počkat na dokončení a otevření nové krajské galerie na břehu Chrudimky v Pardubicích. Už teď je ale zřejmé, že spojení staré budovy, navržené Josefem Gočárem, a moderní architektury bude fungovat.

Zobrazit článek...

Památník Zámeček se otevírá

25.10.2021 | Za účasti významných hostů byl v pondělí odpoledne otevřen rekonstruovaný Památník Zámeček. Slavnostního aktu v prostorách Národní kulturní památky na místě bývalého popraviště českých vlastenců se zúčastnila řada významných osobností.

Zobrazit článek...

Stavba Hradubické stezky se probouzí

20.10.2021 | Za pár měsíců to na jaře budou tři roky, kdy se s velkou slávou otevřel zatím poslední úsek Hradubické stezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem. Přestože od chvíle, kdy se o cyklistickobruslařské spojce mezi oběma krajskými městy poprvé začalo uvažovat, uplyne už 18 let, stezka roste po kouscích a výstavbu provázejí různé těžkosti.

Zobrazit článek...

Řídicí výbor ITI podpořil poslední projekt programového období 2014-2020

13.10.2021 | Řídicí výbor ITI na svém 57. jednání schválil poslední projektový záměr a tím završil čerpání finančních prostředků z rezervované alokace pro ITI Hradecko-pardubické aglomerace v programovém období 2014 - 2020.

Zobrazit článek...


Archiv článků