ITI ČlánkyPříprava Strategie v plném proudu – výzva k předkládání projektových záměrů

16.10.2020 | Nositel ITI informuje všechny potenciální žadatele z území Hradecko-pardubické aglomerace pro programové období 2021–2027 o možnosti dále předkládat projektové záměry prostřednictvím webové aplikace.

Zobrazit článek...

Terminál B má stavební povolení

21.10.2020 | Nový terminál pro regionální autobusovou dopravu, který bude prakticky navazovat na pardubické vlakové nádraží, získal stavební povolení. Do konce roku by mělo být vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby, která má začít na jaře příštího roku.

Zobrazit článek...

Miliardy z EU na Covid? Ne, vláda je slíbila na „šatny a sportovní kabiny“!

19.10.2020 | Praha 16. října 2020, Představitelé samospráv, krajů a dalších zástupců územních partnerů zásadně nesouhlasí s postupem vlády, která bez ohledu na jejich názor i na pravidla iniciativy REACT-EU přesměrovala část peněz určených na boj s následky covidové pandemie na oblast kabin a šaten pro sportovce.

Zobrazit článek...

V Pardubicích pokračuje budování inteligentního parkování

25.9.2020 | Pardubice pokračují v budování Smart Parkingu. Na sv. Václava osadí na zkoušku na parkovací místa první senzory, které jsou základními kameny inteligentního parkovacího systému. Pohlídají obsazení parkovacích míst a umožní navigaci motoristů k nejbližšímu volnému místu. Inteligentní parkování má přispět k většímu komfortu řidičů i odlehčení dopravy v centru Pardubic.

Zobrazit článek...

Most ve Svítkově bude měsíc zavřený, vedle vzniká nová lávka pro pěší a cyklisty

1.9.2020 | Most přes Labe v Pardubicích, který spojuje Svítkov a Rosice, bude kvůli stavbě nové lávky pro pěší a cyklisty od 15. září do 30. října zavřený. Nová lávka bude hotová do konce roku, práce mají zpoždění zhruba měsíc. Lávku staví městský obvod, aby zlepšil spojení dvou čtvrtí. Denně po jednostopém mostě projede kolem 5000 aut, zároveň přes něj chodí pěší a jezdí cyklisté.

Zobrazit článek...

Výstavbu cyklostezky z Hradce Králové do Pardubic brzdí výkupy pozemků

10.8.2020 | Projekt cyklostezky, která má spojit Hradec Králové a Pardubice je na stole několik let. Některé úseky už jsou zprovozněné, jiné se plánují. U dalších je problém s výkupem pozemků. Úsek z Vysoké nad Labem do Opatovic by se mohl stavět ještě letos.

Zobrazit článek...

Modernizace pardubického uzlu dostala stavební povolení, povede ji Eurovia

6.8.2020 | Jedna z největších železničních staveb v republice dostala zelenou. Modernizace železničního uzlu Pardubice, která je jednou z největších železničních zakázek poslední doby, je na spadnutí. Správa železnic aktuálně získala stavební povolení od Drážního úřadu (zatím nenabylo právní moci) a vybrala zhotovitele. Smlouva bude podepsána v nejbližších dnech.

Zobrazit článek...

OP PIK - další výzvy nejen pro podnikatele

27.7.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu, jakožto Řídicí orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (ŘO OP PIK), se chystá na přelomu srpna a září v rámci specifického cíle 1.1 vyhlásit tři individuální výzvy v programech podpory Potenciál, Aplikace a Inovace.

Zobrazit článek...

Roadshow IROP - Hradec Králové - Představení návrhu IROP 2021-2027

7.7.2020 | V úterý 1. září 2020 od 9:00 se v Hradci Králové pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, jakožto řídicího orgánu IROP, uskuteční seminář "Roadshow IROP - Představení návrhu IROP 2021-2027. Místem konání je EA Hotel Tereziánský dvůr (J. Koziny 336, 500 00 Hradec Králové).

Zobrazit článek...

Hradecko-pardubická aglomerace se připravuje na nové programové období

1.7.2020 | Stávající programové období ještě neskončilo, ale ITI Hradecko-pardubické aglomerace se již chystá na nové dotační příležitosti. O aktuálním stavu čerpání i přípravách nových projektů dnes na svém jednání diskutoval Řídicí výbor ITI.

Zobrazit článek...


Archiv článků