ITI ČlánkyVÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ NOVÝCH PROJEKTOVÝCH ZÁMĚRŮ V SOCIÁLNÍ OBLASTI

23.6.2022 | Nositel ITI opětovně vyzývá všechny potenciální zájemce v území Hradecko-pardubické aglomerace k předkládání projektových záměrů v sociální oblasti, aktivita infrastruktura sociálních služeb.

Zobrazit článek...

Přípravy Strategie ITI vyvrcholí na podzim

22.6.2022 | Nové programové období pro čerpání dotací z Evropské unie pomalu začíná a Hradecko-pardubická aglomerace se dále připravuje na realizaci projektů ve svém území. Klíčový dokument, Strategie území, díky které bude moci finanční prostředky získat, by měl být kompletně dokončen a schválen do konce tohoto roku.

Zobrazit článek...

Cestující nemusejí tápat

21.6.2022 | Spolu se zahájením stavby terminálu B, tedy terminálu pro regionální autobusovou dopravu, se městu podařilo vyřešit také otázku spojenou s provozem stávajícího autobusového nádraží ležícího na pozemcích společnosti Redstone House. Nádraží bude na základě společné dohody fungovat na stejném místě až do doby, kdy bude zprovozněn nový terminál rostoucí vedle hlavního vlakového nádraží.

Zobrazit článek...

Rok do otevření areálu Automatických mlýnů. Mění se budovy i adresa

6.6.2022 | Stavební ruch v areálu Automatických mlýnů v Pardubicích neutichá. Lokalita se má v příštím roce otevřít veřejnosti. Architekti lákají na národní kulturní památku, galerie, kavárny i supermoderní polytechnické dílny. Prostor na břehu Chrudimky, který v současnosti prochází kompletní proměnou, dostane novou oficiální adresu.

Zobrazit článek...

V Pardubicích začíná výstavba dalšího terminálu

1.6.2022 | Po nedávném zahájení stavby terminálu B u nádraží, který bude v Pardubicích „přístavem“ pro meziměstské autobusy, začala dnes také výstavba terminálu u Univerzity Pardubice. Ten zvýší komfort nejen pro uživatele městské hromadné dopravy z největšího Pardubického sídliště Polabiny, ale také cestující z meziměstských a dálkových spojů, které mají v Hradecké ulici své zastávky.

Zobrazit článek...

Metropolitní spolupráci by měl legislativně podpořit stát, zaznělo na konferenci v Brně

25.5.2022 | Téměř 150 účastníků, zástupců měst a obcí, ale i ministerstev a státních, akademických nebo neziskových organizací, se 19. května sjelo do Brna, aby debatovali o posílení ukotvení metropolitní spolupráce v České republice.

Zobrazit článek...

Hradecká lávka dostane unikátní lana i beton, pilíře připomínají sochy

18.5.2022 | Hradecká lávka přes Labe se sice otevře až příští rok na jaře, ale z jednoho břehu na druhý už se po stavbě za více než 160 milionů korun projít dá. Mezi prvními se o tom přesvědčil i redaktor MF DNES.

Zobrazit článek...

Město už je jen krůček od dokončení projektu Inteligentního řízení dopravy

13.5.2022 | Pardubice míří s projektem Inteligentního řízení dopravy do finále. Poslední etapou, která bude letos dokončena, je upřednostňování vozů městské hromadné dopravy na křižovatkách. Na financování projektu město navíc není samo, většinu nákladů pokryje prostřednictvím dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Zobrazit článek...

Galerie ponese jméno architekta Gočára, stěhuje se do Automatických mlýnů

25.3.2022 | Východočeská galerie v Pardubicích po dvaašedesáti letech změní název. Od ledna se přestěhuje do nového sídla v bývalých Automatických mlýnech a ponese název Gočárova galerie. Pro veřejnost se otevře v polovině příštího roku.

Zobrazit článek...

Pardubice začaly stavět terminál pro regionální autobusovou dopravu

24.3.2022 | U vlakového nádraží v Pardubicích začala tento týden stavba terminálu pro autobusovou regionální dopravu. Součástí prací je i částečná demolice bytového domu, který tam stojí. ČTK to řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO). Město za investici zaplatí 129 milionů korun, 100 milionů korun obdrží z evropských dotací. Za rok by měl být terminál hotový.

Zobrazit článek...


Archiv článků