ITI ČlánkyLarishova vila a její budoucnost

17.1.2018 | Památka Larishova vila v majetku legionářů je součástí historie Pardubic, stejně jako "národní" Památník Zámeček – popraviště v majetku města. Obě si zasluhují proměnit k lepšímu, jen jeden objekt má však šanci dosáhnout na evropské dotace – ten se statutem národní památky. 

Zobrazit článek...

U přeloučského nádraží vzniká nové parkoviště

5.1.2018 |Pardubice už nové přednádraží mají. Cestující, kteří vystoupí z vlaku na přeloučském nádraží a vyjdou před nádražní budovu, zatím ale čeká nevábný prostor Dukelského náměstí, kde není ani přístřešek, kde by mohli počkat na autobus Chybějí i zastávkové zálivy, kde by autobusy mohly zastavit.

Zobrazit článek...

Modernizace odbavovacího systému cestujících v MHD v Pardubicích

2.1.2018 | V roce 2018 započne dopravní podnik realizaci projektu modernizace odbavovacího systému cestujících pro pardubickou MHD. 

Zobrazit článek...

Pardubice budou příští rok investovat 884 milionů

20.12.2017 | Pardubičtí politici si schválili poměrně štědrý rok 2018. Město totiž bude mít příští rok rozpočet 2,376 miliardy. Na investice je pak určeno 884 milionů, a to je o 67 milionů korun více než letos. Položky si od ledna mohou lidé zkontrolovat na webu radnice.

Zobrazit článek...

V Gočárových mlýnech budou superdílny

18.12.2017 | Pardubice se domluvily s majiteli Gočárových mlýnů AMPA Lukášem Smetanou a jeho manželkou na umístění Centrálních polytechnických dílen v této kulturní památce na břehu Chrudimky. S přispěním Evropské unie chce město z části bývalého skladu balené mouky vybudovat nadstandardní vzdělávací centrum.

Zobrazit článek...

První podoba terminálu Jih počítá s 500 místy pro auta

15.12.2017 | Pardubičtí zastupitelé už znají přibližnou podobu terminálu Jih, který má vyrůst v ulici K Vápence. Naváže na modernizaci přednádraží a stavbu terminálu B pro dálkovou dopravu za obytným domem na náměstí Jana Pernera.

Zobrazit článek...

Kulturní střed Pardubic se přesune

15.12.2017 | Vznik galerie v Automatických mlýnech v Pardubicích by měl stát kolem 120 milionů. Postavení Polytechnických dílen městem přibližně stejnou částku. Soukromý majitel areálu chystá jinou investici, opět za více než sto milionů.

Zobrazit článek...

Aktualizace kritérií pro hodnocení integrovaných projektů IROP

13.12.2017 | Na Monitorovacím výboru IROP, který se konal dne 29.11.2017 v Litomyšli, byla aktualizována kritéria pro hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti integrovaných projektů realizovaných prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Upozorňujeme, že pro žadatele jsou vždy závazná kritéria pro hodnocení integrovaných projektů uvedená v relevantní výzvě ZS ITI.

Zobrazit článek...

Nově nás najdete na Facebooku

11.12.2017 | Nyní nás můžete sledovat i na Facebooku. Vyhledejte si nás pod hlavičkou "ITI Hradecko-pardubické aglomerace" popř. na tomto odkazu: https://www.facebook.com/hradeckopardubickaaglomerace/. Buďte tak stále s námi. Těšíme se na Vás.

Zobrazit článek...

AKTUALIZACE OBECNÝ PRAVIDEL PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE IROP – VYJÁDŘENÍ ŘV ITI

8.12.2017 | Dne 29. 11. 2017 Monitorovací výbor IROP schválil změnu systému schvalování integrovaných projektů. Z této změny vyplývá, že ŘO IROP (ZS ITI, CRR) při hodnocení žádostí o podporu bude akceptovat pouze kladné vyjádření Řídicího výboru ITI.

Zobrazit článek...


Archiv článků