ITI ČlánkyVýstavbu cyklostezky z Hradce Králové do Pardubic brzdí výkupy pozemků

10.8.2020 | Projekt cyklostezky, která má spojit Hradec Králové a Pardubice je na stole několik let. Některé úseky už jsou zprovozněné, jiné se plánují. U dalších je problém s výkupem pozemků. Úsek z Vysoké nad Labem do Opatovic by se mohl stavět ještě letos.

Zobrazit článek...

Modernizace pardubického uzlu dostala stavební povolení, povede ji Eurovia

6.8.2020 | Jedna z největších železničních staveb v republice dostala zelenou. Modernizace železničního uzlu Pardubice, která je jednou z největších železničních zakázek poslední doby, je na spadnutí. Správa železnic aktuálně získala stavební povolení od Drážního úřadu (zatím nenabylo právní moci) a vybrala zhotovitele. Smlouva bude podepsána v nejbližších dnech.

Zobrazit článek...

OP PIK - další výzvy nejen pro podnikatele

27.7.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu, jakožto Řídicí orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (ŘO OP PIK), se chystá na přelomu srpna a září v rámci specifického cíle 1.1 vyhlásit tři individuální výzvy v programech podpory Potenciál, Aplikace a Inovace.

Zobrazit článek...

Roadshow IROP - Hradec Králové - Představení návrhu IROP 2021-2027

7.7.2020 | V úterý 1. září 2020 od 9:00 se v Hradci Králové pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, jakožto řídicího orgánu IROP, uskuteční seminář "Roadshow IROP - Představení návrhu IROP 2021-2027. Místem konání je EA Hotel Tereziánský dvůr (J. Koziny 336, 500 00 Hradec Králové).

Zobrazit článek...

Hradecko-pardubická aglomerace se připravuje na nové programové období

1.7.2020 | Stávající programové období ještě neskončilo, ale ITI Hradecko-pardubické aglomerace se již chystá na nové dotační příležitosti. O aktuálním stavu čerpání i přípravách nových projektů dnes na svém jednání diskutoval Řídicí výbor ITI.

Zobrazit článek...

Knihovní centrum U Vokolků oživí historickou část krajského města

26.6.2020 | Řadu let nevyužívané budovy na kouzelném historickém předpolí Zámku Pardubice, na takzvaném Příhrádku, byly v pátek 26. 6. 2020 slavnostně předány do užívání Pardubickému kraji a jeho Krajské knihovně. Skončila tak skoro tříletá rekonstrukce, na kterou kraj využil prostředky převážně z evropských fondů. Od pondělí od 10 hodin bude Knihovní centrum U Vokolků již otevřené pro veřejnost.

Zobrazit článek...

Soutěž Buďte inspirací zná své vítěze

25.6.2020 | Do 31. ledna 2020 měly města, obce, místní akční skupiny a další subjekty možnost přihlásit své inovativní projekty do soutěže Buďte inspirací a ukázat, jak přispívají svými inovativními projekty k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje. Samotné vyhlášení se uskutečnilo ve středu 24. června.

Zobrazit článek...

Centrální polytechnické dílny a Galerii města Pardubic čeká výběr zhotovitele

29.5.2020 | Centrální polytechnické dílny spolu s Galerií města Pardubic získaly jednoznačnou podporu zastupitelů města. Ti na svém včerejším jednání rozhodovali nejen o harmonogramu stavby obou projektů, ale také o tom, kolik město investuje do vybavení dílen. Nyní, když je finální záměr schválen, může radnice přejít k vypsání zadávacího řízení.

Zobrazit článek...

OPPIK – aktuální termíny pro předložení žádostí o podporu

27.5.2020 | S ohledem na aktuální vývoj virové nákazy Covid-19, přijatá preventivní opatření v ČR a související problematické zajištění relevantních povinných příloh od třetích stran, rozhodlo Ministerstvo průmyslu a obchodu o prodloužení termínů pro příjem žádostí u výzev z OP PIK.

Zobrazit článek...

Efektivnější dopravu ve městě nastaví „ParduPlán“

26.5.2020 | Pardubická radnice pracuje na novém plánu udržitelné městské mobility města s názvem „ParduPlán“. Strategický dokument, který nastaví rozvoj dopravy v Pardubicích v následujících desetiletích, pracuje s otázkou, co je třeba změnit, upravit či nově vybudovat.

Zobrazit článek...


Archiv článků