ITI ČlánkyNeznámý architekt koupil Gočárovy mlýny a nastartoval renesanci Pardubic

19.7.2018 | Pekárna Optimista by Pražákům nejspíš připomněla úspěšná Antonínova pekařství. Patisserie Epifany je zase nejnovějším dílem cukrářky Jany Novotné. A podobně jako v Zaječicích, i tady lidé stojí fronty. Oba podniky, které fungují teprve pár týdnů, sídlí v původní administrativní budově a vrátnici pardubických Automatických mlýnů, které vzešly z návrhu architekta Josefa Gočára.

Zobrazit článek...

Investice do Zámku Pardubice ochrání vzácné malby a přesune společenské akce

19.7.2018 | Jednou z prioritních investičních oblastí Pardubického kraje v oblasti kultury je zvelebení Zámku Pardubice, který patří mezi nejnavštěvovanější turistické lokality v kraji. Z důvodu přesného naplánování celé rozsáhlé investice, která dosahuje přes 130 milionů korun, se sešel průřezový tým za účasti hejtmana Martina Netolického, 1. náměstka Romana Línka a radní Hany Štěpánové.

Zobrazit článek...

Vinici křižuje nová cyklostezka

17.7.2018 | Přes území Vinice vede nová cyklostezka, cesta pro chodce a cyklisty mířící z Višňovky do Pardubiček či naopak je nyní bezpečnější a pohodlnější. Trasa nové stezky je dlouhá necelý kilometr a vede podél tenisových kurtů a střelnice až po stávající komunikaci zakončenou v bývalém vojenském prostoru.

Zobrazit článek...

První metry cyklostezky z Hradce už rostou

17.7.2018 | Na stavbě první části cyklostezky mezi Hradcem a Pardubicemi už pracuje těžká technika. Na úseku do Vysoké je z velké části hotové stržení zeminy, po něm je na řadě podloží, v září se má asfaltovat. Na podzim se ještě bude dodělávat padesátimetrový most přes jedno ze slepých ramen Labe. Oficiálně má být prvních šest kilometrů hradubické cyklostezky mechu a perníku hotovo do konce roku.

Zobrazit článek...

Kraj upraví celý areál bývalého učiliště v Ohrazenicích

13.7.2018 | Areál bývalého chemického učiliště a internátu v Ohrazenicích doznává v posledních letech řady změn. Po demolici některých budov zde roste moderní muzejní depozitář. Zejména sbírkám archeologie pak bude patřit sousední starší budova, kterou čeká celková rekonstrukce.

Zobrazit článek...

Hradeckou zónu Aldis čeká po letech změna. Vyroste tu bankovní dům i nová lávka

12.7.2018 | V krajské metropoli vyroste do dvou let jedna z nejzelenějších budov v Česku. V zóně Aldis ji postaví banka ČSOB jako své krajské sídlo. Se stavbou chce začít na přelomu roku.

Zobrazit článek...

Dokument připravený předními architekty zásadně změní vnitřní uspořádání zámku v Pardubicích

2.7.2018 | Muzejnictví, knihovnictví a především pardubický zámek byly jedním z témat posledního zasedání krajských radních. Ti se zabývali průběžnou zprávou o plnění Koncepce rozvoje muzejnictví a Koncepce rozvoje knihoven v Pardubickém kraji. Radní projednávali také závěrečnou zprávu k projektu „Management plánu rozvoje pardubického zámku“.

Zobrazit článek...

Kraj pracuje na evropských projektech za 5,7 miliardy korun

28.6.2018 | Celkem 146 projektů za 5,7 miliardy korun se schváleným projektovým záměrem v současné době eviduje v rámci všech operačních programů fondů Evropské unie Pardubický kraj. Souhrnnou informací o stavu příprav projektů ve všech oblastech na svém posledním jednání projednávali krajští radní.

Zobrazit článek...

Nové knihovní centrum dostane jméno rodiny Vokolkových

26.6.2018 | Pardubičtí tvůrci Václav Vokolek a Jan Šulc představili novou knihu z korespondence bratrů Vokolkových a jejich sestry nazvanou Listy tří bratří a sestry Květy. "Tři bratři z pardubického tiskařského rodu byli v rolích nakladatele a tiskaře, výtvarníka a básníka a nejmladšího spisovatele výraznými osobnostmi kulturní scény u nás už od 30. let minulého století.

Zobrazit článek...

Pardubice koupí část mlýnů pro galerii a polytechnické dílny

25.6.2018 | Pardubice koupí část památkově chráněného areálu Automatických mlýnů. Budou v nich polytechnické dílny a Galerie města Pardubic. Za bývalý sklad mouky zaplatí sedm milionů korun, za zhotovený projekt na novou budovu dalších sedm milionů korun. Rozhodli o tom dnes zastupitelé.

Zobrazit článek...


Archiv článků