ITI ČlánkyVeletrh dotačních příležitostí se zaměřením na podnikání a průmysl

23.3.2018 | Dovolujeme si Vás pozvat na akci, kde budete mít příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice. Zástupci organizací administrujících příslušné dotační tituly na Vás budou připraveni u jednotlivých konzultačních stolků.

Zobrazit článek...

Lepší lávka s eskalátory začne růst nad pardubickým kolejištěm příští rok

15.3.2018 | Žádné tahání těžkých kufrů do schodů nebo hledání výtahu. Plánovaný nadchod přes pardubické vlakové nádraží nakonec bude mnohem komfortnější, než se zdálo. Zástupci ministerstva dopravy i Správy železniční dopravní cesty se dohodli s pardubickými politiky, že dají peníze na vylepšení připravované lávky na Duklu.

Zobrazit článek...

Trolejbus na točnu Pod Strání vyjede na podzim

13.3.2018 | Trolejové vedení bude hotové v září. Nová linka má městskou hromadnou dopravu v Hradci Králové ozelenit.

Zobrazit článek...

Trolejbusy v Pardubicích zajíždějí na nové zastávky

13.3.2018 | O nové tři kilometry se o víkendu rozšířily dvě trolejbusové tratě v Pardubicích. První z nich jezdí po trase autobusu číslo 6 a je prodloužena ze zastávky Polabiny - Sluneční přes Trnovou do Ohrazenic.

Zobrazit článek...

Čerpání čtyř miliard z Unie pro region se zatím zadrhává

27.2.2018 | Dobrá zpráva je, že Evropská unie vyčlenila pro region Hradce Králové a Pardubic 3,7 miliardy korun. Horší už ale je, že se žadatelům o dotace zatím příliš nedaří procházet složitým sítem příprav. Zatím jsou kompletně schválené projekty za pouhých 251 milionů.

Zobrazit článek...

Kouzelná zkratka ITI skrývá velké možnosti

23.2.2018 | Když se řekne ITI, část lidí tuší, že se za tím u nás skrývají velké evropské investice do hradecko-pardubické aglomerace. "Málokdo ale ví, co vlastě tato zkratka znamená. Celkově ten složitý název zní Integrované teritoriální investice. Kdo by si to pamatoval, že? Tak raději zůstaňme u ITI," říká říká Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje.

Zobrazit článek...

Modernizace škol s podporou EU může začít

21.2.2018 | Město vybralo většinu firem, které zrealizují projekty modernizace a nového vybavení 53 odborných učeben a kabinetů na osmi základních školách. K projektu zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání se v rámci integrované územní investice (ITI) přihlásilo čtrnáct ze 17ti pardubických základních škol.

Zobrazit článek...

Pozvánka na seminář "Podpora vědy a výzkumu v Pardubickém kraji"

21.2.2018 | Dne 7. března 2018 (8:45-12:30) pořádá agentura Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Smart akcelerátorem Pardubického kraje seminář "Podpora vědy a výzkumu v Pardubickém kraji".

Zobrazit článek...

Ředitelka galerie zůstává. Čeká ji zřejmě velký úkol: přesun do mlýnů

20.2.2018 | Východočeskou galerii povede i v příštích pěti letech současná ředitelka Hana Řeháková. Ve funkci ji na doporučení výběrové komise potvrdili krajští radní. Hlavním úkolem vedení galerie bude nyní příprava na možný přesun této instituce do nových prostor v automatických mlýnech architekta Josefa Gočára.

Zobrazit článek...

Dopravní terminál v Jaroměři

16.2.2018 | Město Jaroměř připravuje výstavbu nového dopravního terminálu v Jaroměři, jehož umístění bude v blízkosti stávající železniční stanice ČD.

Zobrazit článek...


Archiv článků