ITI ČlánkySály se otevřou naposledy. Pak čeká zámek rekonstrukce

21.3.2019 | Už jen do neděle mohou lidé navštívit pardubický zámek v jeho současné podobě. Od pondělí se na dva roky uzavřou reprezentační sály. Čeká je rekonstrukce, kde vznikne nová pernštejnská expozice.

Zobrazit článek...

Jaroměř chce přesunout autobusy k vlakům, nádraží opraví i železničáři

15.3.2019 | Dvě velké stavby nejprve zkomplikují dopravu v Jaroměři, aby později poskytly cestujícím vyšší komfort. Velkou rekonstrukcí projde v létě vlakové nádraží. Cestující se musí připravit na dlouhé výluky a omezení. Druhou očekávanou stavbou bude nové autobusové nádraží, které vyroste hned vedle vlakového.

Zobrazit článek...

Seminář "Dotační příležitosti pro podnikatele" v Hradci Králové

13.3.2019 | Eurocentrum Hradec Králové s partnery Vás srdečně zvou na bezplatný seminář "Dotační příležitosti pro podnikatele", který se bude konat dne 29. března 2019 od 9:30 do 13:30 hod. v TECHNOLOGICKÉM CENTRU Hradec Králové, Piletická 486/19 – letiště, 503 41 Hradec Králové.

Zobrazit článek...

Další výzvy pro podnikatele, přijďte prezentovat svůj záměr

13.3.2019 | Máte zájem ucházet se o dotaci na rozvoj výzkumných, vývojových a inovačních aktivit Vaší firmy, na rekonstrukci nemovitosti pro podnikatelské účely nebo rozvoj inovačního centra? V březnu 2019 byly vyhlášeny výzvy nositele ITI v rámci OPPIK v programech podpory Aplikace, Inovace, Potenciál a v květnu 2019 budou vypsány další v programech podpory Nemovitosti a Služby infrastruktury.

Zobrazit článek...

Osm pardubických škol má modernizované učebny

13.3.2019 | Opravené třídy, nové výukové pomůcky i bezbariérový přístup. Modernizace osmi pardubických základních škol je u konce a s ní také první část projektu, ve kterém se město chce zaměřit na zvýšení kvality vzdělávání. Rekonstrukce však doprovázely problémy, v některých školách bylo nutné odložit začátek školního roku.

Zobrazit článek...

V Pardubicích na Příhrádku se klubou první místnosti

11.3.2019 | Na Příhrádku, který spojuje historickou část města se zámkem, i přes zimu pokračuje rekonstrukce tří domů pro Knihovní centrum U Vokolků Krajské knihovny Pardubice.

Zobrazit článek...

Na podzim povede z Piletic do města nová cyklostezka

8.3.2019 | Nová cyklostezka, která s Hradcem Králové propojí místní části Piletice a Rusek na severu města, se začne stavět za několik týdnů. Včera městská rada schválila výsledek soutěže na firmu, která postaví její první úsek do Piletic, a zároveň vyhlásila výběrové řízení na její druhou etapu, tedy dokončení stezky až do Ruseka.

Zobrazit článek...

Opravu Vrbenského kasáren by mohl hradit Národní investiční plán

7.3.2019 | Oprava Vrbenského kasáren v centru Hradce Králové by mohla být financována z Národního investičního plánu. Zatímco financování této části areálu Královéhradecký kraj stále řeší, stavební práce v Gayerových kasárnách ve východní části začnou v červnu. ČTK o tom informoval zástupce hejtmanství. Rekonstrukce obou bývalých kasáren vyjde až na 700 milionů korun.

Zobrazit článek...

Připravované projekty města Pardubic v Mlýnech

7.3.2019 | O připravovaných projektech města Pardubic v Mlýnech (Centrální polytechnické dílny a Galerie města Pardubic), který bude usilovat o dotaci z ITI, se píše v řadě médií!

Zobrazit článek...

Aktuálně vyhlášené výzvy nositele

Dne 1. 3. 2019 bylo vyhlášeno celkem 6 výzev nositele ITI Hradecko-pardubické aglomerace za celkem 620 mil. Kč. Jedná se o výzvu v IROP na Dopravní telematiku, dvě výzvy v OP Doprava na aktivitu Infrastruktura veřejné dopravy a Dopravní telematika, a dále tři výzvy v OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost na programy podpory Aplikace, Inovace – inovační projekt a Potenciál. Všec

Zobrazit článek...


Archiv článků