ITI ČlánkyInovativní nakládání s odpady v Hradecko-pardubické aglomeraci

7.5.2024 | Hradecko-pardubická aglomerace získala pro žadatele ze svého území v programovém období 2021–2027 dotační prostředky ve výši 240 milionů korun. Ty budou směřovat na podporu projektů v oblastech odpadového hospodářství a adaptačních opatření. Efektivní nakládání s odpady je tématem, jímž se města a obce v České republice zabývají již mnoho let.

Zobrazit článek...

Radní usilují o nové Centrum sociálních služeb SMYSL

26.3.2024 | Významný krok směrem k posílení péče a podpory pro lidi se smyslovým postižením se blíží k realizaci s nadějí na vytvoření jednotného centra pro organizace působící v oblasti sociální péče. Radní schválili investiční záměr na rekonstrukci včetně návrhu financování a přístavbu stávajícího objektu Bělehradská 389 v Polabinách. Skoro padesát procent by mohla pokrýt evropská dotace.

Zobrazit článek...

Rada kraje posvětila záměr na kompletní rekonstrukci Vrbenského kasáren v Hradci

25.3.2024 | Hradec Králové má blíže k tomu, aby se zbavil jedné ze svých ostud, kterou představují již řadu let zchátralá Vrbenského kasárna v centru města. Kraj připravuje rozsáhlou rekonstrukci, která by budově měla vdechnout nový život. Většinu nákladů na investici za více než půl miliardy korun by měly pokrýt již schválené dotace.

Zobrazit článek...

První aglomerační projekty zahájily realizaci

21.3.2024 | Doprava, vzdělávání, sociální oblast i kultura. To byla hlavní témata jednání Řídicího výboru Hradecko-pardubické aglomerace, které tentokrát hostilo město Hradec Králové. Ten se zabýval dalšími projekty, které budou brzy připraveny zahájit také svou realizaci. První dokončený projekt, nákup vybavení pro vzdělávací centrum Sféra v Pardubicích, měla aglomerace na konci loňského roku.

Zobrazit článek...

Labská stezka z Vysoké do Opatovic by se mohla stavět už v roce 2025

19.3.2024 | Poslední dva úseky cyklostezky podél Labe z Hradce Králové do Pardubic čeká letos zásadní posun, přinejmenším papírový. Na podzim chce svazek obcí Hradubická labská, který stavbu připravuje, vybrat zhotovitele a možná i zahájit stavbu úseku z Vysoké do Opatovic nad Labem.

Zobrazit článek...

Černá u Bohdanče letos začne stavět novou mateřskou školu. Bude krásná

12.2.2024 | Rodiče malých dětí v Černé u Bohdanče si brzy oddechnou. Obec s téměř sedmi sty obyvateli letos začne stavět vlastní mateřskou školu. Sehnat místo pro děti z Černé ve školkách v okolí je velký problém.

Zobrazit článek...

GAMPA a Sféra v Automatických mlýnech jedou už v plně zkolaudovaném provozu

2.2.2024 | V minulém týdnu proběhlo plné zkolaudování Galerie města Pardubic (GAMPA) a inovativního Vzdělávacího centra (Sféra) v nově zrekonstruovaných Automatických mlýnech. Od té doby jedou v řádně zkolaudovaném režimu a jsou užívány bez omezení. GAMPA a Sféra jsou důležitým centrem kulturního a vzdělávacího života v pardubickém regionu.

Zobrazit článek...

Schválen čtvrtý programový rámec aglomerace

22.1.2024 | Dne 19. 1. 2024 řídicí orgán Operačního programu Životní prostředí schválil již čtvrtý programový rámec (PR) s alokovanými prostředky z EU ve výší 240 mil. Kč na realizaci pěti konkrétních projektových záměrů, které prošli úspěšně hodnotícím a schvalovacím procesem na úrovni nositele ITI Hradecko-pardubické aglomerace. 

Zobrazit článek...

Kraj letos zahájí rekonstrukci společenských prostor na pardubickém zámku

19.1.2024 | Radní Pardubického kraje tento týden schválili výběr dodavatele stavby celého společenského traktu pardubického zámku v severním křídle paláce. Jedná se o reprezentativní sál ve třetím nadzemním podlaží a foyer, zázemí pro catering, šatny a hygienické zázemí ve druhém nadzemním podlaží.

Zobrazit článek...

NOVÝ NEWSLETTER ITI

17.11.2023 | Všem příznivcům integrovaných územních investic s radostí oznamujeme, že nositel ITI Hradecko-pardubické aglomerace vydal páté číslo Newsletteru ITI.  A co se v novém vydání dozvíte? Vše o programovém období 2014-2020, podpořených oblastech, zrealizovaných projektech a mnoho dalšího. Přejeme vám příjemné čtení! 

Zobrazit článek...


Archiv článků