ITI ČlánkyTelefon poradí, kde v Pardubicích zaparkovat

2.7.2019 | Pardubice chystají novinku za 60 milionů korun. Chytré parkování má ulevit řidičům.

Zobrazit článek...

V září budou vyhlášeny další výzvy pro podnikatele

1.7.2019 | Máte zájem ucházet se o dotaci na rozvoj výzkumných, vývojových a inovačních aktivit Vaší firmy, na rekonstrukci nemovitosti pro podnikatelské účely nebo rozvoj inovačního centra? V září 2019 budou vyhlášeny výzvy nositele ITI pro OPPIK Aplikace, Inovace, Potenciál, Nemovitosti a Služby infrastruktury. V případě zájmu o více informací nás kontaktujte.

Zobrazit článek...

Radní dostali čas. Nádraží pro autobusy ještě nezavírá

1.7.2019 | Na sklonku roku začnou Pardubice s přípravou soutěže na stavitele terminálu B pro linkové autobusy. Tedy pokud radní do té doby získají potřebné pozemky u Palackého ulice. Pozitivní ale je, že dnešní autobusové nádraží bude fungovat ještě příští rok.

Zobrazit článek...

Podnikatelé v aglomeraci odstartovali své první projekty

26.6.2019 | Úvodní vlna podnikatelů z území Hradecko-pardubické aglomerace již získala peníze na své projekty a zahájila jejich realizaci. Celkově Řídicí výbor ITI podpořil jednadvacet projektových záměrů s celkovou dotací z Evropské unie ve výši 273 milionů korun.

Zobrazit článek...

Náhrdelníku Chrudimky přibude další článek

25.6.2019 | V minulém týdnu začala další etapa budování náhrdelníku Chrudimky (úsek 66), projektu, který má na nábřeží řeky vrátit veřejný život a řeku naopak více zapojit do života obyvatel Pardubic. Nové komunikace pro cyklisty i pěší povedou od lávky u Vinice až po lávku u Ideonu.

Zobrazit článek...

Trolejbusy dostanou nové tratě. Včetně té u Parama

21.6.2019 | V Pardubicích budou do roku 2022 nové trolejbusové trati, povedou přes most u Parama, Studentskou ulicí u univerzity na sídlišti Cihelna a obnoven bude trolejový provoz u Letního stadionu. Náklady se očekávají kolem 60 milionů a s placením pomůže Unie.

Zobrazit článek...

Řídicí výbor ITI podpořil další „třináctku“ projektů

20.6.2019 | Rekonstrukce významných památek, modernizace základních škol, podpora regionálních podnikatelů. Řídicí výbor ITI projednal dvacet nových projektů a třinácti z nich rozdělil téměř dvě stě milionů korun. Sedm záměrů za půl miliardy naopak vrátil k dopracování.

Zobrazit článek...

V Pardubicích přibudou další trolejbusové tratě

10.6.2019 | Trolejbusové tratě v Pardubicích se rozšíří. Jedna nová povede Studentskou ulicí, druhá má propojit Duklu, vozovnu s hlavním nádražím.

Zobrazit článek...

Unie posílá Pardubicím další balík peněz, většina půjde do dopravy

6.6.2019 | Pardubice a společnosti, v nichž má město podíl, podaly do dotačního programu Evropské unie žádosti na 33 projektů. Z evropských dotací tak získaly nebo by ještě měly získat 568 milionů korun, celkové náklady projektů dosáhnou více než miliardy korun. Velká část peněz by měla vylepšit dopravu ve městě.

Zobrazit článek...

Opravené parky či přednádraží. Pardubice z Unie čerpaly již 720 milionů

4.6.2019 | Města v kraji vyčerpala od vstupu do Evropské unie z různých dotačních programů stovky milionů korun. Dotace pomohly opravit parky, školy, nádraží a další veřejné prostory. Někteří zástupci radnic přiznávají, že bylo možné získat ještě více peněz.

Zobrazit článek...


Archiv článků