ITI ČlánkyPiletice a Rusek spojí s Hradcem Králové nová cyklostezka

19.9.2018 | Nová cyklostezka, která s Hradcem Králové propojí místní části Piletice a Rusek na severu města, by se mohla začít stavět ještě letos, nebo začátkem příštího roku. Na její první část do Piletic je již vydané stavební povolení a město bude nyní vybírat stavební firmu. Nové bezpečné propojení s Hradcem Králové pro pěší a cyklisty z Piletic by tak mělo být hotové do léta příštího roku.

Zobrazit článek...

Odborné učebny osmi středních škol v aglomeraci se modernizují z prostředků ITI

11.9.2018 | Pardubický kraj vloni uspěl ve výzvě  teritoriálního evropském programu pro Hradecko-pardubickou aglomeraci, která byla určená na modernizaci a vybavení středních škol, s osmi projekty. Z celkové vyčleněné částky ve výši 90 milionů obdrží kraj na tyto projekty 75,6 milionu korun a kromě toho ještě pětiprocentní podíl investičních nákladů ze státního rozpočtu.

Zobrazit článek...

Zámek Pardubice čekají opravy druhého patra

11.9.2018 | Východočeské muzeum v Pardubicích za tři týdny zavře expozici o přírodě východního Polabí, numismatickou expozici a kabinet mincí a medailí Zdeňka Kolářského. Jsou v druhém patře zámku, které čeká příští rok rekonstrukce, uvedlo muzeum v tiskové zprávě.

Zobrazit článek...

Hradec Králové a Pardubice podporují ITI i v budoucnosti

11.9.2018 | Primátoři Hradce Králové a Pardubic se připojili k zásadnímu návrhu statutárních měst. Zdeněk Fink a Martin Charvát podpořili svým podpisem rozšíření aglomerací Integrovaných územních investic (ITI). Zatímco v tomto programovém období EU využívá výhod ITI sedm nejvýznamnějších oblastí v České republice, včetně Hradecko-pardubické aglomerace, po roce 2021 by jich mělo být třináct.

Zobrazit článek...

Plánujeme další výzvy pro podnikatele

10.9.2018 | ITI Hradecko-pardubické aglomerace mapuje absorpční kapacitu v území za účelem plánování výzev OP PIK v roce 2019. Máte zájem ucházet se o dotaci v programu Potenciál, Inovace, Aplikace, Nemovitosti, Školící střediska nebo Služby infrastruktury? Vyplňte projektový záměr v informačním systému ITI do 18. 9. 2018 a spojte se s tematickým koordinátorem pro další konzultaci!

Zobrazit článek...

Moderní depozitář bude hotový do konce roku

7.9.2018 | V pardubické části Ohrazenice momentálně roste moderní depozitář za téměř 100 milionů korun. Kromě moderního zařízení pro Východočeské muzeum, které má v současné době už hotovou hrubou stavbu, a budoucího archeodepozitáře, jsou v areálu v Ohrazenicích ještě dvě starší budovy, které využívají další kulturní instituce, Východočeská galerie a Krajská knihovna v Pardubicích.

Zobrazit článek...

Politici shánějí peníze na opravu Larischovy vily

6.9.2018 | Město, Pardubický kraj a Československá obec legionářská hledají cestu, jak obnovit Larischovu vilu, ve které čekali na popravu v roce 1942 i obyvatelé Ležáků. Odhadované náklady na rekonstrukci městské kulturní památky, která je ve vlastnictví obce, by měly dosáhnout výše zhruba 70 milionů korun.

Zobrazit článek...

Stovky milionů z ITI během letních prázdnin proměnily desítky škol v aglomeraci

5.9.2018 | Základní a střední školy v pondělí opětovně otevřely svoje brány. Stovky žáků a studentů se v novém školním roce mohou těšit na výuku v modernizovaných prostorách, které školy v území získaly díky prostředkům z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Jen v průběhu letních prázdnin bylo opraveno devětadvacet škol, které zITI získaly téměř čtvrt miliardy korun.

Zobrazit článek...

Automatické mlýny nabídnou výstavy i polytechnické dílny

4.9.2018 | Projekt přesunu Východočeské galerie do Automatických mlýnů v Pardubicích začíná mít konkrétní podobu. Řeší nové využití hlavní budovy bývalého mlýna.

Zobrazit článek...

Kvůli prohnutým stropům nemohli žáci do tříd, někteří hned dostali volno

3.9.2018 | Dost neobvykle začal školní rok pro některé žáky pardubické Základní školy Studánka. Kvůli špatnému stavu betonových stropů je učitelé místo ve třídách vítali ve školní jídelně a v tělocvičnách. Děti z prvního stupně se učí, jejich starší spolužáci dostali do pátku volno.

Zobrazit článek...


Archiv článků