ITI ČlánkyV Chlumci mají nový autobusový terminál, nádraží na opravu stále čeká

14.11.2022 | V Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku dobudovali nový autobusový terminál. Rekonstrukce zanedbané plochy za 35 milionů korun je předzvěstí modernizace sousedního nádraží a železniční tratě z Prahy do Hradce Králové.

Zobrazit článek...

Zastupitelstvo města Pardubic schválilo Strategii ITI

23.9.2022 | Poslední pardubické zastupitelstvo tohoto volebního období mělo opravdu nabitý program. Kromě řady dalších důležitých bodů byla ke schválení předložena také Strategie území Hradecko-pardubické aglomerace 2021+, čímž byl splněn poslední povinný krok před samotným výběrem projektů, které získají rezervaci finančních prostředků. Pokud vše půjde hladce, mohli by první žadatelé začít čerpat

Zobrazit článek...

Pardubické vodárny dokončily nákladnou modernizaci úpravny vody v Hrobicích

15.9.2022 | Vodovody a kanalizace Pardubice dokončily nákladnou modernizaci úpravny vody v Hrobicích na Pardubicku. Zařízení je největší svého druhu v majetku vodáren.

Zobrazit článek...

Zastupitelé se seznámili se Strategií území Hradecko-pardubické aglomerace

13.9.2022 | Pondělní podvečer na pardubickém zámku patřil zastupitelům statutárních měst Pardubice a Hradec Králové. Ti se sešli na společném semináři, aby se seznámili s tzv. koncepční částí Strategie území Hradecko-pardubické aglomerace 2021+, kterou bude Zastupitelstvo města Pardubic na svém posledním zářijovém zasedání projednávat.

Zobrazit článek...

Památník Zámeček boduje hned ve dvou prestižních soutěžích

9.9.2022 | Pardubice mají svého zástupce mezi finalisty dvou prestižních architektonických soutěží. Památníku Zámeček, jehož návrh vzešel z dílny architektů Víta Podráského a Jana Žalského, se totiž podařilo probojovat mezi ty nejlepší v předních architektonických soutěžích Česká cena za architekturu a Stavba roku.

Zobrazit článek...

Řídicí výbor Hradecko-pardubické aglomerace schválil Strategii na nové dotační období

8.9.2022 | Čtvrteční jednání Řídicího výboru se neslo v duchu představování finální verze analytické a návrhové části Strategie. Schválení tohoto více než čtyřsetstránkového dokumentu, souhrnně označovaného jako koncepční část, je podmínkou pro zahájení procesu výběru projektů, pro které budou v rámci Hradecko-pardubické aglomerace rezervovány finanční prostředky.

Zobrazit článek...

Trolejbusem až na Cihelnu

23.8.2022 | Již před dvěma lety, v roce 2020, začala výstavba nové trolejbusové tratě z vozovny na Dukle přes nadjezd Paramo k hlavnímu nádraží. Dopravní podnik využil dokončování nového úseku silnice I/37 a křižovatky se silnicí I/36 a během výstavby byly podél komunikace osazeny sloupy trakčního vedení. Na podzim 2021 pokračoval dopravní podnik osazením sloupů také v ulici Teplého.

Zobrazit článek...

Programy schváleny Evropskou komisí

26.7.2022 | Evropská komise schválila během července poslední programy, díky kterým se opět roztočí kolotoč individuálních a integrovaných výzev v programovém období 2021-2027. Jednotlivé řídicí orgány postupně zveřejňují na svých webových stránkách harmonogramy výzev, řadu navazujících dokumentů důležitých k čerpání finančních prostředků a termíny seminářů pro žadatele a příjemce.

Zobrazit článek...

VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ NOVÝCH PROJEKTOVÝCH ZÁMĚRŮ V SOCIÁLNÍ OBLASTI

23.6.2022 | Nositel ITI opětovně vyzývá všechny potenciální zájemce v území Hradecko-pardubické aglomerace k předkládání projektových záměrů v sociální oblasti, aktivita infrastruktura sociálních služeb.

Zobrazit článek...

PERSONÁLNÍ ZMĚNA

3.7.2022 | Vážení žadatelé, dovolujeme si vás informovat, že od 1.7.2022 došlo u nositele ITI k personální změně. Pozici tematické koordinátorky PS2: Životní prostředí a veřejná prostranství/koordinátorky ITI bude nově zastávat Ing. Eva Holingerová. Kolegyni Marii Nevrklové děkujeme za její dvouletou práci a přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů!

Zobrazit článek...


Archiv článků