ITI ČlánkyPříprava Strategie v plném proudu – výzva k předkládání projektových záměrů

16.10.2020 | Nositel ITI informuje všechny potenciální žadatele z území Hradecko-pardubické aglomerace pro programové období 2021–2027 o možnosti dále předkládat projektové záměry prostřednictvím webové aplikace.

Zobrazit článek...

Pardubice uspěly s žádostí o dotaci na kamerový systém

20.1.2021 | Moderní kamerový systém (MKS), který je pro město základem pro vybudování Inteligentního řízení dopravy a jehož prostřednictvím je možné detekovat intenzitu dopravy v Pardubicích, byl již dokončen. Radnici se na jeho realizaci navíc podařilo získat finanční podporu ve výši zhruba 8,5 milionu korun, kterou bude prostřednictvím dotace čerpat z Operačního programu Doprava přes SFDI.

Zobrazit článek...

O chod Památníku Zámeček se postará nová příspěvková organizace

14.12.2020 | Radní Pardubic mají jasno v tom, kdo bude provozovat právě rekonstruovaný Památník Zámeček. Rada města Pardubic na svém dnešním jednání odsouhlasila, že o zajištění kompletního provozu této národní kulturní památky by se měla postarat nově zřízená příspěvková organizace města, která bude mít na starost nejen provoz expozice a programů, ale také pořádání pietních aktů.

Zobrazit článek...

Centrální polytechnické dílny mají nového partnera v podobě Univerzity

10.12.2020 | Se vzděláváním v rámci Centrálních polytechnických dílen (CPD), na kterých se již pracuje v areálu Automatických mlýnů, městu pomůže také Univerzita Pardubice . Prostřednictvím memoranda o spolupráci, které včera zástupci města a univerzity podepsali, se tak na přípravě a realizaci moderních vzdělávacích metod budou podílet také vědci z vysoké školy.

Zobrazit článek...

Pernštejnové osloví návštěvníky i pomocí digitálních technologií

25.11.2020 | Další etapu rekonstrukce pardubického zámku završí v závěru příštího roku otevření nově připravované expozice s názvem Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách. Východočeské muzeum v ní bude mít také řadu moderních digitálních pomocníků.

Zobrazit článek...

Chrudim otevřela modernizovaný terminál veřejné dopravy

16.11.2020 | Chrudim po více než ročních stavebních úpravách otevřela terminál veřejné dopravy. Rozsáhlá přestavba okolí železničního nádraží stála asi 63 milionů korun.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce Památníku Zámeček už je za polovinou

9.11.2020 | Práce na modernizaci a rekonstrukci Památníku Zámeček, které odstartovaly v dubnu letošního roku, se přehouply do druhé poloviny. Stavbaři dokončili hrubou stavbu monolitických konstrukcí na objektu budoucí expozice, nyní je čeká dokončit vstupní rampu a dále budou probíhat práce specializovaných profesí ve vnitřní části objektu.

Zobrazit článek...

Jak bude vypadat podpora z fondů EU v příštích letech? Možnosti přibližuje nový leták MMR

4.11.2020 | Nový leták Evropské fondy po roce 2020, který připravil Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj, představí zájemcům hlavní zdroje financování z evropských fondů, o které se budou moci ucházet v programovém období 2021-2027. Leták přibližuje podobu jak programů politiky soudržnosti, tak zdrojů řízených přímo Evropskou komisí nebo iniciativ reagujících na pandemii.

Zobrazit článek...

Částečná úleva pro řidiče. Svítkovský most už funguje

3.11.2020 | Více než měsíční poskakování v kolonách na západě Pardubic končí. O víkendu se totiž otevřel most mezi Svítkovem a Rosicemi. Využívanou propojku zavřela stavba lávky pro cyklisty.

Zobrazit článek...

Centrální polytechnické dílny a Galerii města Pardubic čeká výběr zhotovitele

2.11.2020 | Radní města Pardubic dnes schválili dodavatele v části stavby včetně vybudování přípojek vody, splaškové kanalizace, dešťové kanalizace a plynu v projektu Centrální polytechnické dílny a Galerie města Pardubic v areálu Automatických mlýnů.

Zobrazit článek...


Archiv článků