ITI ČlánkyPrezentace z Konference ITI

12.11.2019 | Hledali jste prezentace z Konference ITI? 🕵️‍♀️ Již jsou dostupné v sekci „ITI“ – semináře a konference – uskutečněné: http://iti.hradec.pardubice.eu/?site=uskutecnene Přejeme vám příjemné čtení.

Zobrazit článek...

Hradecko-pardubická aglomerace představila své vize pro období po roce 2021

7.11.2019 | Prezentace úspěšných projektů a seznámení s plány pro blízkou budoucnost stvrzené podpisem memoranda o spolupráci. Hradecko-pardubická aglomerace na konferenci představila vizi svého území pro nové programové období.

Zobrazit článek...

Hradec s Pardubicemi dostaly na projekty tři miliardy korun

7.11.2019 | Evropský dotační program ITI hradecko-pardubické aglomerace zatím podpořil 152 projektů celkem třemi miliardami korun. Subjekty v aglomeraci mají v období 2014 až 2020 získat na 3,7 miliardy korun. Zbylých 700 milionů korun by mělo být rozděleno příští rok. Příjemci dotací musí své projekty dokončit nejpozději v roce 2023.

Zobrazit článek...

Soutěž Buďte inspirací

5.11.2019 | Připravujete nebo jste již realizovali zajímavý projekt s prvky smart a chcete se podělit o dobrou praxi? Pokud ano, neváhejte, a přihlaste se do soutěže "Buďte inspirací". Přihlášky můžete podávat až do 31. ledna 2020.

Zobrazit článek...

Inteligentní řízení dopravy míří nyní do Pardubic

4.11.2019 | Pardubice nedávno začaly s montáží inteligentního dopravního systému. První semafory, které napojí na centrální velín, jsou na mostě v Rosicích nad Labem. Celý projekt město dokončí do příštího roku, stát bude 22 milionů korun. V plánech je navíc i chytré řízení zaplnitelnosti parkovišť.

Zobrazit článek...

Přestavba Gočárových mlýnů za stovky milionů vypukne příští rok

1.11.2019 | Dvě velké galerie, ale také polytechnické dílny pro žáky a studenty. Město i kraj mají velké plány s roky odstavenými automatickými mlýny v centru Pardubic. Jako první se do akce pouští krajský úřad, který do své galerie napumpuje čtvrt miliardy.

Zobrazit článek...

Pardubice: Příprava rekonstrukce Památníku Zámeček je hotova

30.10.2019 | Pokud finální podobu investičního záměru, včetně projektové ceny a vyčlenění prostředků na rekonstrukci v rozpočtu pro rok 2020, schválí zastupitelé, mohla by stavba začít na jaře příštího roku.

Zobrazit článek...

Vědci z Pardubic se pustili do podnikání. Vyrábějí materiály pro vesmírné rakety i satelity

23.10.2019 | Odborníci vyvíjejí lehké materiály, které umožňují šetřit náklady při vesmírných letech. Nový materiál dokázali nejen vyvinout, ale i vyrobit za pouhé dva měsíce. Dynamický rozvoj společnosti umožnilo partnerství s největšími evropskými výrobci z oblasti kosmického průmyslu a spolupráce s Evropskou Kosmickou Agenturou ESA.

Zobrazit článek...

Architekt, který dokáže vzbudit kontroverzní emoce. Jan Šépka slaví 50 let a bilancuje

23.10.2019 | Významný současný architekt Jan Šépka oslaví na konci října padesáté narozeniny. K tomuto jubileu vychází kniha Jan Šépka: Inspirace. Publikace obsahuje 37 projektů představujících průřez jeho tvorbou za posledních 30 let. Jak na knihu nahlíží sám architekt? Co je pro něj zásadní v uvažování o architektuře a proč ho překvapily reakce na jeho instalaci Vnímání v Českých Budějovicích?

Zobrazit článek...

Muzeum v Hradci přestavuje Gayerova kasárna, uchová tam torzo pevnosti

18.10.2019 | V centru Hradce Králové začala přestavba Gayerových kasáren na moderní zázemí krajského muzea. Oprava přijde na 282 milionů korun. Historickou budovu doplní dvoupatrová skleněná přístavba, kde návštěvníci uvidí pozůstatky hradeb. V budoucnu se obnovy dočkají i Vrbenského kasárna v témže areálu.

Zobrazit článek...


Archiv článků