ITI ČlánkyNa modernizaci úpravny vody se dál pracuje

8.6.2021 | Zhruba před rokem začala modernizace úpravny vody v Hrobicích na Pardubicku. Hotová je například nová provozní budova, vrtají se nové zdroje podzemní vody. Práce pokračují i přes komplikace s pandemií podle harmonogramu. Měly by skončit v roce 2023. Hrobice zásobují vodou 80 000 obyvatel Pardubic a jsou také záložním zdrojem pro Hradec Králové.

Zobrazit článek...

ROZHOVOR: Jurkovič památky dotvářel podle svého, říká kastelán Kunětické hory

19.5.2021 | Kunětická hora se po více než sto letech vrátila do podoby, kterou jí vtiskl významný prvorepublikový architekt Dušan Jurkovič neboli básník dřeva, jak se mu přezdívalo. Přestavba západního křídla hradu stála přes 88 milionů korun a trvala dva roky.

Zobrazit článek...

MMR: Přes 230 km nových cyklostezek z IROP zvýší bezpečnost cyklistů a dostupnost obcí

12.5.2021 | Jedním z cílů Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, je zatraktivnit veřejnou dopravu v regionech, zavádět moderní technologie ve veřejné dopravě, zvyšovat bezpečnost chodců a cyklistů a snížit emise skleníkových plynů.

Zobrazit článek...

Terminál B bude, ale bez provozní budovy…

4.5.2021 | Pardubice se brzy pustí do stavby druhého terminálu v prostoru u hlavního vlakového nádraží určeného regionální autobusové dopravě, po dubnovém jednání zastupitelstva však v mírně pozměněné podobě. Představitelé města totiž schválili variantu bez provozní budovy a ušetří tak městskému rozpočtu přes 50 milionů korun.

Zobrazit článek...

Hrad Kunětická hora otevře nepřístupné části. Jeho podoba se vrátí do té původní

14.4.2021 | Od nové turistické sezony si návštěvníci hradu Kunětická hora budou moci prohlédnout jeho desítky let nepřístupné části. Památkáři dokončují první etapu oprav podle původního návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Obnovy se dočkalo západní křídlo s šestou bránou, navazující dřevěnou vestavbou, objekt bývalé dvořanské světnice a západní Jurkovičův palác.

Zobrazit článek...

Pardubice od Unie získají 120 milionů na terminály

30.3.2021 | V Pardubicích je na spadnutí výstavba hned tří dopravních terminálů. Na dva z nich přitom radnice už má slíbenou slušnou dotaci. Na Terminál B a ten menší u univerzity pošle Brusel více než sto milionů.

Zobrazit článek...

Evropské finance v Pardubicích

15.3.2021 | Zajímává vás dění v Pardubicích a blízkém okolí? Víte, které projekty byly podpořeny z dotačních prostředků ITI 2014+? A víte, co to "ITI" vlastně je? Na všechny otázky vám odpovíme v rámci besedy s naší koordinátorkou Michaelou Kudynovou, kterou organizuje Europe Direct Pardubice.

Zobrazit článek...

Hradecko-pardubická aglomerace na pomezí dvou programových období

3.3.2021 | Dva dopravní terminály i příprava programového období 2021+. Těmito a dalšími tématy se zabývali členové Řídicího výboru ITI, kteří se po více než padesáté sešli na online jednání Hradecko-pardubické aglomerace. Zástupci klíčových partnerů od prvních výzev v říjnu 2016 podpořili téměř dvě stovky projektových záměrů, poslední z nich pak projednají do poloviny tohoto roku.

Zobrazit článek...

Příprava Strategie v plném proudu – výzva k předkládání projektových záměrů

16.10.2020 | Nositel ITI informuje všechny potenciální žadatele z území Hradecko-pardubické aglomerace pro programové období 2021–2027 o možnosti dále předkládat projektové záměry prostřednictvím webové aplikace.

Zobrazit článek...

Pardubice uspěly s žádostí o dotaci na kamerový systém

20.1.2021 | Moderní kamerový systém (MKS), který je pro město základem pro vybudování Inteligentního řízení dopravy a jehož prostřednictvím je možné detekovat intenzitu dopravy v Pardubicích, byl již dokončen. Radnici se na jeho realizaci navíc podařilo získat finanční podporu ve výši zhruba 8,5 milionu korun, kterou bude prostřednictvím dotace čerpat z Operačního programu Doprava přes SFDI.

Zobrazit článek...


Archiv článků