ITI ČlánkyCentrální polytechnické dílny a Galerii města Pardubic čeká výběr zhotovitele

29.5.2020 | Centrální polytechnické dílny spolu s Galerií města Pardubic získaly jednoznačnou podporu zastupitelů města. Ti na svém včerejším jednání rozhodovali nejen o harmonogramu stavby obou projektů, ale také o tom, kolik město investuje do vybavení dílen. Nyní, když je finální záměr schválen, může radnice přejít k vypsání zadávacího řízení.

Zobrazit článek...

OPPIK – aktuální termíny pro předložení žádostí o podporu

27.5.2020 | S ohledem na aktuální vývoj virové nákazy Covid-19, přijatá preventivní opatření v ČR a související problematické zajištění relevantních povinných příloh od třetích stran, rozhodlo Ministerstvo průmyslu a obchodu o prodloužení termínů pro příjem žádostí u výzev z OP PIK.

Zobrazit článek...

Efektivnější dopravu ve městě nastaví „ParduPlán“

26.5.2020 | Pardubická radnice pracuje na novém plánu udržitelné městské mobility města s názvem „ParduPlán“. Strategický dokument, který nastaví rozvoj dopravy v Pardubicích v následujících desetiletích, pracuje s otázkou, co je třeba změnit, upravit či nově vybudovat.

Zobrazit článek...

Kunětická hora: pohádkový hrad Rumburaka, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí

25.5.2020 | Hrad Kunětická hora je nepřehlédnutelnou dominantou Pardubicka a zároveň velice oblíbeným výletním místem. K jeho popularitě jistě přispěl i seriál Arabela, který se zde natáčel. Pozdně gotické sídlo rodu Pernštejnů vzniklo přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Aktuálně prochází hradní komplex rozsáhlou rekonstrukcí.

Zobrazit článek...

Kraj chystá do opraveného zámku novou expozici, tím ale plány nekončí…

25.5.2020 | Rada Pardubického kraje vybrala dodavatele vnitřního vybavení pro pernštejnskou expozici do pardubického zámku za necelých 10 milionů korun. Nový mobiliář bude tvořit nábytek, speciální vitríny, různé interaktivní prvky, ale také osvětlení, grafika a navigační systém. Autorská umělecká díla do expozice nakupuje Východočeské muzeum.

Zobrazit článek...

Píšeme novou éru pardubických mlýnů

19.5.2020 | Prvním ze tří vlastníků budov v areálu Winternitzových automatických mlýnů, který začíná s rekonstrukcí, je Pardubický kraj. Dnes jeho zástupci spolu s dodavateli vzdali hold architektu Josefu Gočárovi slavnostním poklepem na základní cihlu. Po spuštění posledního symbolického pytle mouky pak představili podobu budoucího sídla Východočeské galerie v hlavním objektu mlýnů.

Zobrazit článek...

Radní dali zelenou Centrálním polytechnickým dílnám a Galerii města Pardubic v areálu Automatických mlýnů

19.5.2020 | Pardubice by brzy mohly znát zhotovitele jednoho z klíčových městských projektů, který se skládá ze dvou částí – Centrálních polytechnických dílen a Galerie města Pardubic, jež mají vzniknout v areálu bývalých Automatických mlýnů. O finálním záměru včetně harmonogramu a financování stavby budou rozhodovat Zastupitelé města Pardubic ve čtvrtek 28. května.

Zobrazit článek...

V Pardubicích začíná příští týden rekonstrukce Automatických mlýnů

13.5.2020 | Z Gočárových Winternitzových Automatických mlýnů (WAM) na břehu řeky Chrudimky se má stát chlouba Pardubic. Kraj zahájí příští týden jejich velkou rekonstrukci.

Zobrazit článek...

Práce na přípravě autobusového terminálu v Pardubicích mají zdržení

11.5.2020 | Pardubice dokončí a zprovozní terminál pro linkovou autobusovou dopravu asi o půl roku později, přibližně na jaře 2022. Práce na přípravě zdržela i nouzová opatření proti šíření koronaviru.

Zobrazit článek...

Bezpečně přes Labe i na kole. Začala stavba lávky mezi Rosicemi a Svítkovem

7.5.2020 | Vedle mostu přes Labe z Rosic do Svítkova začala stavba lávky pro pěší a cyklisty. A to hlavně kvůli jejich bezpečnosti. Lávka bude stát asi 40 milionů korun, 35 milionů je dotace. Práce by měly skončit letos na podzim.

Zobrazit článek...


Archiv článků