ITI ČlánkyŘídicí orgán IROP: Informace pro nositele integrovaných nástrojů - SARS-CoV-2

25.3.2020 | V souvislosti s aktuální situací obdržel dne 24. 3. 2020 nositel Strategie ITI Hradecko-pardubické aglomerace informace o přístupu Řídícího orgánu IROP k možným změnám integrovaných strategií, a to především s ohledem na možné zpoždění realizovaných projektů.

Zobrazit článek...

Hradec Králové dokončí úpravy cyklistického uzlu před hradeckým zimním stadionem

25.3.2020 | Dostavbou chybějících a obnovou stávajících cyklostezek město dokončí úpravy prostoru před zimním stadionem. Frekventované místo, kde se protínají stezky pro pěší a cyklisty z několika směrů, bude bezpečnější a vzniknou zde i nová propojení. Předpokládané náklady na stavební práce včetně potřebných přeložek sítí jsou 16,5 milionu korun bez DPH.

Zobrazit článek...

Lávka přes Labe má druhou šanci

24.3.2020 | Stavba lávky je vzájemně propojena se vznikem nové bankovní budovy a finanční společnost na lávce pro cyklisty i chodce trvá. Nyní má město s bankou novou dohodu, ve které je posunutý termín pro kolaudaci.

Zobrazit článek...

❗️ VELMI DŮLEŽITÉ - PROJEKTY NA BOJ S COVID-19 ❗️

24.3.2020 | Nositel ITI Hradecko-pardubické aglomerace vyzývá z pověření českých ministerstev všechny partnery v území (města, obce, kraje, firmy, vysoké školy apod.) k zmapování případných projektových záměrů, které by mohly pomoci s bojem a vyrovnání se s následky pandemie koronaviru, který sužuje také naši republiku.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce hradu Kunětická hora vtiskne památce podobu dle návrhu architekta D. Jurkoviče

23.3.2020 | Hrad Kunětická hora prochází postupnou obnovou podle projektu "Kunětická hora Dušana Jurkoviče – básníka dřeva". Jedná se o kompletní obnovu dlouho nepřístupného západního křídla areálu, jehož podobu určil ve 20. letech minulého století architekt Dušan Jurkovič. Kromě toho proběhne v druhé etapě rekonstrukce hradního paláce.

Zobrazit článek...

ITI Hradecko-pardubické aglomerace i přes „nouzový stav“ míří do finiše

19.3.2020 | Doprava, vzdělávání, památky i podnikatelé. Šestnáct projektů za 800 milionů korun dostalo zelenou od Řídicího výboru ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

Zobrazit článek...

Vyhlášení výzvy OPPIK - Nemovitosti

5.3.2020 | Dnes byla vyhlášena pravděpodobně poslední výzva na program podpory Nemovitosti v rámci OPPIK v rámci ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Příjem žádostí je do 20. 3. 2020. Více informací v sekci Vyhlášené výzvy nositele.

Zobrazit článek...

Město Hradec Králové chce vypsat tendr na expozici muzea do července

7.2.2020 | Město Hradec Králové předpokládá vypsání soutěže na dodavatele expozice Muzea východních Čech do začátku letních prázdnin. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Z předběžné konzultace s potenciálními zájemci vyplynulo, že nebude-li upravena projektová dokumentace, navýší se odhadovaná cena 15 milionů korun bez DPH na 20 až 25 milionů korun bez daně.

Zobrazit článek...

Hradec opět zkusí postavit lávku. Už počtvrté

7.2.2020 | ​​​​​​​Hradecká radnice vypíše počtvrté za posledních 14 měsíců soutěž na zhotovitele lávky přes Labe v zóně Aldis. Pomoct má městu zvýšená evropská dotace.

Zobrazit článek...

Trolejbusy budou muset jezdit přes Paramo, troleje tam ale ještě nemají

31.1.2020 | Rozsáhlá oprava železničního uzlu v Pardubicích způsobí komplikace nejen cestujícím ve vlacích, cestu znepříjemní také řidičům osobních aut a především řidičům městské hromadné dopravy, kteří usedají za volant trolejbusů.

Zobrazit článek...


Archiv článků