ITI ČlánkyPředstavovací jednání PS4 dne 16. 9. 2019

9.9.2019 | Vážení potenciální žadatelé, zveme vás na jednání Pracovní skupiny ITI Hradecko - pardubické aglomerace "Vysoké školy a spolupráce škol a firem v oblasti výzkumu a vývoje" (PS4) zaměřené pouze na prezentaci dosud nepředstavených projektových záměrů, které plánujete předložit do výzev nositele ITI Hradecko-pardubické aglomerace vyhlašovaných průběžně v září 2019.

Zobrazit článek...

Nastupuje nový tematický koordinátor PS4 zaměřené na podnikatelský sektor a vysoké školy

Dovolujeme si vás informovat, že od 1.9.2019 působí v roli tematického koordinátora Pracovní skupiny ITI Hradecko - pardubické aglomerace "Vysoké školy a spolupráce škol a firem v oblasti výzkumu a vývoje" (PS4) Ing. Tomáš Vlasák, ředitel regionální kanceláře CzechInvest pro Pardubický kraj. Kontakty pro komunikaci: email: tomas.vlasak@mmp.cz; tel.: 606 633 542.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce odhaluje stavební historii Zámku Pardubice

19.8.2019 | Nečekaná opěrná zeď i přesná datace vzácných stropů – rozsáhlá rekonstrukce na Zámku Pardubice, která začala letos v lednu, umožňuje provést nové historické průzkumy a vnést pozoruhodný vhled do dějin rodového sídla Pernštejnů. Archeologický průzkum pod budoucí expozicí pernštejnské zbrojnice přinesl objev opevňovací zdi, která těsně předcházela stavbě mohutných zámeckých valů.

Zobrazit článek...

ŽADATELÉ V OBLASTI VZDĚLÁVÁNÍ POZOR!

15.8.2019 | Dne 17. 9. 2019 od 10 hodin proběhne v Pardubicích jednání PS3: Vzdělávání a využití památek pro vzdělávání a rozvoj kreativního průmyslu.

Zobrazit článek...

Hradec staví stezku do Ruseka, jinde čeká cyklisty dál hazard vedle aut

1.8.2019 | Hradecká radnice začala budovat stezku pro cyklisty do okrajových částí Piletic a Ruseka. Pro obyvatele z okrajů Hradce je však bezpečná cesta pěšky nebo na kole zatím v nedohlednu. Už dvacet let volají po stezkách pro chodce a cyklisty podél rušných silnic. Radnice se k tomu dosud příliš neměla.

Zobrazit článek...

Chlumec postaví autobusový terminál, souhlas dědiců sháněli ve Francii

22.7.2019 | Vedení radnice v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku se podařilo po osmi letech jednání získat klíčové souhlasy se stavbou autobusového nádraží a přilehlého parkoviště. Dopravní terminál za 30 milionů korun se začne budovat nejspíš v příštím roce. Oprav se dočká i zanedbané vlakové nádraží.

Zobrazit článek...

Telefon poradí, kde v Pardubicích zaparkovat

2.7.2019 | Pardubice chystají novinku za 60 milionů korun. Chytré parkování má ulevit řidičům.

Zobrazit článek...

V září budou vyhlášeny další výzvy pro podnikatele

1.7.2019 | Máte zájem ucházet se o dotaci na rozvoj výzkumných, vývojových a inovačních aktivit Vaší firmy, na rekonstrukci nemovitosti pro podnikatelské účely nebo rozvoj inovačního centra? V září 2019 budou vyhlášeny výzvy nositele ITI pro OPPIK Aplikace, Inovace, Potenciál, Nemovitosti a Služby infrastruktury. V případě zájmu o více informací nás kontaktujte.

Zobrazit článek...

Radní dostali čas. Nádraží pro autobusy ještě nezavírá

1.7.2019 | Na sklonku roku začnou Pardubice s přípravou soutěže na stavitele terminálu B pro linkové autobusy. Tedy pokud radní do té doby získají potřebné pozemky u Palackého ulice. Pozitivní ale je, že dnešní autobusové nádraží bude fungovat ještě příští rok.

Zobrazit článek...

Podnikatelé v aglomeraci odstartovali své první projekty

26.6.2019 | Úvodní vlna podnikatelů z území Hradecko-pardubické aglomerace již získala peníze na své projekty a zahájila jejich realizaci. Celkově Řídicí výbor ITI podpořil jednadvacet projektových záměrů s celkovou dotací z Evropské unie ve výši 273 milionů korun.

Zobrazit článek...


Archiv článků