ITI ČlánkyBudova Muzea východních Čech je opravena, veřejnosti se otevře na podzim

22.5.2019 | Obnova vnější fasády, opravy a nátěry oken, kompletní výmalba vnitřních prostor a další práce, které vrátily objekt do původního stavu. Tím vším si prošlo Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které dnes dopoledne stavbaři předali městu. Termín slavnostního otevření pro veřejnost ještě není stanoven, ale plánuje se na podzim tohoto roku.

Zobrazit článek...

Do pardubických škol putuje čtvrt miliardy

21.5.2019 | Do svých škol letos město Pardubice investuje více než 270 milionů korun. Část peněz pokryjí evropské dotace.

Zobrazit článek...

Pernštejnům dají při opravě zámku reálnou podobu, někteří z nich promluví

10.5.2019 | Nikdy v historii pardubického zámku se od dob Pernštejnů nebouralo a nestavělo tolik jako nyní. Odborníci nechají vyniknout samotnou architekturu zámku, do ní pak vloží nitky pernštejnského příběhu. Na nové podobě památky se bude podílet také uznávaný výtvarník Petr Nikl.

Zobrazit článek...

Primátoři na rozvoj měst v příštím programovém období požadují 75 až 100 miliard

24.4.2019 | Jednání primátorů všech sedmadvaceti statutárních měst České republiky v Pardubicích vyvrcholilo podpisem společného Stanoviska, které definovalo základní požadavky největších českých měst pro nové programové období Evropské unie (2021–2027).

Zobrazit článek...

Rada Hradce Králové změkčila podmínky tendru na stavbu lávky přes Labe

24.4.2019 | Rada Hradce Králové zmírnila podmínky pro opakovanou soutěž na stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Do první soutěže se žádná firma nepřihlásila. Radnice věří, že při méně přísných podmínkách se firmy přihlásí. Definitivně budou podmínky a vypsání tendru schvalovat zastupitelé na zasedání 30. dubna. Novinářům to dnes řekli představitelé města.

Zobrazit článek...

Kunětická hora bude jiná. Naváže na slavnou éru

20.4.2019 | Ten rozdíl neuvidíte z dálky, ale až na prvním hradním nádvoří. Ještě letos tam vyroste stavba, která naváže na architekturu slavného Dušana Jurkoviče.

Zobrazit článek...

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

17.4.2019 | Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Zobrazit článek...

Město je potřeba připravit na růst, říká primátor Martin Charvát

17.4.2019 | /ROZHOVOR/ Po loňských komunálních volbách to v jednu chvíli už vypadalo, že se Martin Charvát do primátorského křesla nevrátí. Nakonec se mu ale po řadě ústupků podařilo vyjednat širokou koalici.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce Gayerových kasáren začne v červnu

12.4.2019 | Už v červnu by se měli dělníci vrhnout na opravu chátrajících Gayerových kasáren v centru Hradce Králové.

Zobrazit článek...

Budoucí podobu Winternitzových mlýnů zatím jen v plánech a modelech uvidíte na výstavě

10.4.2019 | Východočeská galerie v Pardubicích ve spolupráci s majitelem areálu mlýnů, architektem Lukášem Smetanou, a několika zapojenými architektonickými studii připravila výstavu k obnově Winternitzových mlýnů v příštích letech. Poprvé tak veřejnosti představuje celý očekávaný projekt proměny hlavní budovy mlýnů na moderní krajskou galerii.

Zobrazit článek...


Archiv článků