ITI ČlánkyPardubické Automatické mlýny se otevřely veřejnosti

30.9.2023 | Jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, Winternitzovy automatické mlýny, se po třech letech intenzivní rekonstrukce otevřely v pátek 29. září veřejnosti. Historický komplex budov, který byl v provozu více než 100 let, zažívá transformaci na moderní kulturně-společenskou městskou čtvrť. Iniciátorem proměny celého areálu je Nadace Automatické mlýny manželů Smetanových.

Zobrazit článek...

Na kole z Hradce do Pardubic? Stezka mechu a perníku má další kilometry

6.9.2023 | Další kilometry cyklostezky z Hradce do Pardubic přibývají. Stavbaři dokončují výstavbu menších úseků Dříteč - Němčice a Němčice – Kunětická hora. Stezka mechu a perníku má mít celkem 23 kilometrů, dokončení posledních úseků brání složité výkupy pozemků i povolení od policie. Zatím se z jednoho krajského města do druhého plynule na kole po stezce přejet nedá.

Zobrazit článek...

Krajskou galerii v Automatických mlýnech ocenila ředitelka Národního památkového ústavu

8.8.2023 | Krajská Gočárova galerie ve Winternitzových automatických mlýnech přivítala vzácnou návštěvu. Společně s hejtmanem Martinem Netolických a ředitelkou galerie Klárou Zářeckou si areál prohlédla ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková, která pochválila celý krajský projekt.

Zobrazit článek...

Stezka do Hradce roste. Potíže jsou pod hradem

2.8.2023 | Svazek obcí Hradubická labská pokračuje ve výstavbě cyklistické Stezky mechu a perníku mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Na Pardubicku nyní stavaři budují menší části cyklotrasy Dříteč - Němčice a Němčice - Kunětická hora.

Zobrazit článek...

Metodické stanovisko č. 1 k výzvě nositele ITI č. 14 Mezisektorová spolupráce

29.6.2023 | V návaznosti na vyhlášení avíza výzvy OP JAK č. 02_23_021 Mezisektorová spolupráce pro ITI vydal nositel ITI Hradecko-pardubické aglomerace Metodické stanovisko č. 1 k související výzvě nositele ITI č. 14 Mezisektorová spolupráce. Stanovisko se týká změny postupu vydání povinné přílohy nositelem ITI k žádosti o podporu "Vyjádření ŘV A".

Zobrazit článek...

Unikátní dílo. Inteligentní dopravní systém v Hradci ocenili dopravní odborníci

29.6.2023 | Cenu od dopravních odborníku získal inteligentní dopravní systém (IDS) v Hradci Králové. Ocenění v celostátní soutěži město převzalo začátkem června. Podle Fakulty dopravní ČVUT se navíc jedná o unikátní dopravně technické dílo. Cílem nového systému je modernizace dopravy a zvýšení plynulosti provozu.

Zobrazit článek...

Nová Fortna funguje už půl roku, doprava v okolí je díky ní plynulejší

28.6.2023 | Už více než půl roku jsou v provozu zrekonstruovaná křižovatka Fortna a přilehlý dopravní terminál. Ačkoliv nová kruhová křižovatka vzbuzovala mezi Hradečáky před dokončením obavy, šestiměsíční provoz ukázal, že plynulost provozu se v lokalitě po rekonstrukci zlepšila. Problém s kruhovým objezdem nemají ani řidiči městské hromadné dopravy.

Zobrazit článek...

Gočárova galerie nabízí první ochutnávku v Automatických mlýnech

23.6.2023 |Tři roky od zahájení přestavby hlavní budovy Winternitzových automatických mlýnů zde zahajuje provoz ve svém novém sídle krajská galerie. S tvůrcem budovy, architektem Josefem Gočárem se identifikuje i v novém názvu – Gočárova galerie.

Zobrazit článek...

Do Sféry už míří technika a vybavení

23.6.2023 | Objekt Sféry - Centrálních polytechnických dílen a Galerie města Pardubic (GAMPA) je nyní po stavební stránce připraven na to, aby se začal vybavovat a mohl na konci září v rámci otevření celého areálu Automatických mlýnů přivítat první návštěvníky.

Zobrazit článek...

Páska přestřižena, provoz na Terminálu B může začít

9.6.2023 | Od neděle 11. června zavítají na Terminál B vedle hlavního vlakového nádraží první meziměstské autobusy. Slavnostní páska je přestřihnuta a nic tak nebrání tomu na terminálu pro autobusovou linkovou dopravu zahájit provoz. Stavební práce trvaly zhruba rok a město vyšly na přibližně 125 milionů korun, z čehož téměř 87 milionů korun by měla pokrýt dotace Evropské unie (IROP/ITI).

Zobrazit článek...


Archiv článků