ITI ČlánkyPardubice: V areálu Památníku Zámeček už se ladí detaily expozice

14.9.2021 | Rekonstrukce pardubického Památníku Zámeček, významné národní kulturní památky připomínající oběti heydrichiády, se chýlí ke konci. Samotná stavba byla zkolaudována na konci srpna, nyní se pracuje na doladění expozice uvnitř památníku, tak aby byl na podzim tohoto roku připraven otevřít se veřejnosti.

Zobrazit článek...

Inkubátor pomáhá

10.9.2021 | Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK se stal etablovaným hráčem pro pomoc začínajícím podnikatelům v kraji prostřednictvím inkubačního programu, spolupráce s mentory z řad podnikatelů či nabídkou kancelářských prostor.

Zobrazit článek...

Senzor pod každým autem. Pardubice vrtají do parkovacích míst digitální hlídače

6.9.2021 | Vize inteligentního parkování v Pardubicích se stává realitou. Odborná firma v těchto dnech zapouští na vybraných místech do země čidla, která jsou základem celého systému. Díky nim budou řidiči vědět, kde je volné místo k parkování, radnice pak získá data o tom, kde lidé nechávají auta nejčastěji.

Zobrazit článek...

V Hradci začala stavba lávky přes Labe u Aldisu

3.9.2021 | Začátkem září byla zahájena stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Jejím vybudováním dojde k propojení dvou rozvíjejících se lokalit v centru města. Stavba lávky, jejíž cena činí 133,7 milionu korun bez DPH, by měla být dokončena na přelomu roků 2022 a 2023.

Zobrazit článek...

Pardubice: Strategický dokument o dopravě vstupuje do návrhové fáze

3.9.2021 | Jak by mohla vypadat doprava v Pardubicích v následujících desetiletích, co je třeba změnit, upravit či nově vybudovat, je cílem strategického dokumentu s názvem ParduPlán. Po roce a půl mají Pardubice hotovou i schválenou analytickou část. Plán udržitelné městské mobility aktuálně vstupuje do návrhové fáze, která staví na výstupech podrobné analýzy.

Zobrazit článek...

Integrované nástroje v IROP bourají hranice mezi velkými městy a obcemi

31.8.2021 | Česko má v integrovaných nástrojích, které jsou další součástí dotačních příležitostí Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), k dispozici 20 miliard korun určených pro městské oblasti. 17,6 miliardy korun už je rozděleno mezi 930 projektů, z toho v integrovaných územních investicí (ITI) bylo rozděleno 13,5 miliardy korun na 669 projektů.

Zobrazit článek...

POSLEDNÍ MOŽNOST PREZENTOVAT PROJEKTOVÉ ZÁMĚRY

14.7.2021 | Nositel ITI upozorňuje potenciální žadatele na poslední možnost prezentovat projektové záměry do zásobníku projektů ITI 2021+. V případě zájmu, prosím, kontaktujte do 6. 8. 2021 příslušného tematického koordinátora, který vám zašle podrobnější informace.

Zobrazit článek...

Na podzim přivítají návštěvníky muzea nové expozice

22.7.2021 | Ve druhém a třetím patře budovy Muzea východních Čech pokračují práce na nových městských expozicích, které přivítají své návštěvníky už na podzim letošního roku. Týkat se budou města Hradce Králové a jeho královské historie. Kromě stálé výstavy zde dodavatelská firma zajišťuje osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky za téměř 20 milionů korun bez DPH.

Zobrazit článek...

Pardubice vyhlásí soutěž na dodavatele stavby terminálu B u nádraží

21.7.2021 | Vedení Pardubic rozhodlo o vypsání soutěže na dodavatele stavby terminálu B u železničního nádraží. Město ji chce z velké části financovat z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. ČTK to řekl náměstek primátora Jan Mazuch (ODS). Stavět by se mělo začít zřejmě příští rok.

Zobrazit článek...

Výzva pro potenciální žadatele z ITI 2021–2027 – průběžná aktualizace záměrů

13.7.2021 | Nositel ITI vyzývá všechny potenciální žadatele, aby v návaznosti na prezentaci projektových záměrů, které byly zpracovány do Monitorovacího systému ITI Hradecko-pardubické aglomerace, po jejich odsouhlasení ze strany tematického koordinátora v případě jakékoliv změny dále samostatně aktualizovali uvedené informace.

Zobrazit článek...


Archiv článků