ITI ČlánkyPozvánka na seminář "Podpora vědy a výzkumu v Pardubickém kraji"

21.2.2018 | Dne 7. března 2018 (8:45-12:30) pořádá agentura Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Smart akcelerátorem Pardubického kraje seminář "Podpora vědy a výzkumu v Pardubickém kraji".

Zobrazit článek...

Modernizace škol s podporou EU může začít

21.2.2018 | Město vybralo většinu firem, které zrealizují projekty modernizace a nového vybavení 53 odborných učeben a kabinetů na osmi základních školách. K projektu zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání se v rámci integrované územní investice (ITI) přihlásilo čtrnáct ze 17ti pardubických základních škol.

Zobrazit článek...

Ředitelka galerie zůstává. Čeká ji zřejmě velký úkol: přesun do mlýnů

20.2.2018 | Východočeskou galerii povede i v příštích pěti letech současná ředitelka Hana Řeháková. Ve funkci ji na doporučení výběrové komise potvrdili krajští radní. Hlavním úkolem vedení galerie bude nyní příprava na možný přesun této instituce do nových prostor v automatických mlýnech architekta Josefa Gočára.

Zobrazit článek...

Dopravní terminál v Jaroměři

16.2.2018 | Město Jaroměř připravuje výstavbu nového dopravního terminálu v Jaroměři, jehož umístění bude v blízkosti stávající železniční stanice ČD.

Zobrazit článek...

Opozice v Pardubicích odmítá stavbu menšího autobusového nádraží

15.2.2018 |Před pardubickými radními je velký problém. Brzy přestane fungovat autobusové nádraží u lihovaru, a tak se musí stavět nový terminál. Ovšem vybrané místo za činžovním domem u nádraží je malé a další pozemky nejsou. Opozice odmítá nápad primátora, vtěsnat terminál do malého prostoru stůj co stůj.

Zobrazit článek...

S přemostěním Labe u Aldisu se začne snad koncem roku

8.2.2018 | Lávka, která překlene Labe a spojí tak Smetanovo nábřeží s protějším břehem v Hradci Králové, stále čeká na stavební povolení. Platné územní rozhodnutí má již od loňského března, předpokládalo se proto, že se s přemostěním řeky začne už v první polovině letošního roku.

Zobrazit článek...

Chodci a cyklisté si oddychnou. Stezka propojí Pouchov s Pileticemi

8.2.2018 | Obyvatelé severu Hradce už roky volají po stezce, která by Piletice a Rusek propojila se zbytkem města. Pěší a cyklisté se zatím musí do města dostávat po rušné silnici a riskovat mezi automobily. Blýská se ale na lepší časy.

Zobrazit článek...

Hradec a Barcelona: pionýři Smart Cities

7.2.2018 | Projekt Smart City Hradec za více než 320 milionů korun se začne budovat už letos. Inteligentní dopravní systém se bude testovat na Pospíšilově třídě a ještě letos se stane Hradec Králové městem s nejvyšším počtem elektrobusů v republice.

Zobrazit článek...

MLÝNY – KRÁSKA NAD CHRUDIMKOU

6.2.2018 | Automatické mlýny, jedna z dominant Pardubic, byly postaveny na počátku 20. století podle návrhu architekta Josefa Gočára.

Zobrazit článek...

Pardubický zámek měl loni rekordní návštěvnost. I díky externím akcím

1.2.2018 | Za stálými expozicemi, výstavami, přednáškami a dalšími muzejními programy, ale i na akce externích organizátorů dorazilo loni na pardubický zámek o 26 tisíc lidí více než v roce 2016.

Zobrazit článek...

Po více než 15 letech se Pardubice dočkaly nových trolejbusových tratí

30.1.2018 | Trolejbusy s cestujícími na linkách 2 a 27 vyjedou po nové trati k Zámečku 4. března. Spolupracovník a fotograf Pardubického deníku si již cestu trolejbusem od točny v Pardubičkách na točnu u Zámečku vyzkoušeli při exkluzivní "novinářské" jízdě. Vyrážíme trolejbusem s krásným číslem 333 (typ Škoda 30Tr SOR, rok výroby 2016) ze současné konečné linek 2 a 27 a míříme směrem k Zámečku.

Zobrazit článek...

U Fortny bude nová okružní křižovatka

25.1.2018 | Křižovatku u Fortny v Hradci Králové čeká významná změna. Město připravuje její přestavbu na okružní, což bude pro řidiče přehlednější a především pro chodce bezpečnější řešení. Součástí chystaných úprav tohoto frekventovaného dopravního uzlu v centru Hradce Králové budou i nové zálivy pro zastávky MHD a přechodové ostrůvky.

Zobrazit článek...

Hradec se blíží revoluci v dopravě

25.1.2018 | Jednodušší, plynulejší a bezpečnější průjezd krajskou metropolí. Tyto tři formulace již několik měsíců skloňuje hradecký magistrát při přípravě projektu Inteligentního dopravního systému (IDS).

Zobrazit článek...

ZÁMEČEK – DŮSTOJNÉ VZPOMÍNKY

23.1.2018 | Památník Zámeček je symbolickým místem bolestných vzpomínek na utrpení války a spáchané nacistické zločiny. Je přímým důkazem toho, že město Pardubice bylo během druhé světové války dějištěm významných událostí, jako je například příprava atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Zobrazit článek...

Muzeum čeká na rekonstrukci. Prázdné prostory zdobí fotografie

23.1.2018 | Muzeum východních Čech v Hradci Králové je už vyklizené a připravené na rekonstrukci. Kdy se ale s přestavbou začne, zatím není jasné. Původní výběrové řízení na revitalizaci budovy muselo město zrušit.

Zobrazit článek...

PŘÍHRÁDEK - Genius loci města

22.1.2018 |Řadu let nevyužívaná a chátrající část pardubického Příhrádku se po rozsáhlé rekonstrukci poprvé otevře veřejnosti. Zkrášlený Příhrádek tak doplní genius loci historické části krajského města.

Zobrazit článek...

ZÁMEK - Na dvoře Pernštejnů

18.1.2018 |Pardubický zámek se znovu přiblíží podobě ze své nejslavnější éry. Po rozsáhlé rekonstrukci zavede návštěvníky do doby vlády rodu Pernštejnů nový prohlídkový okruh, který je provede sály a místnostmi, které jsou v současné době využívány pro stálé expozice, výstavy, depozitáře nebo dílny.

Zobrazit článek...

Larishova vila a její budoucnost

17.1.2018 | Památka Larishova vila v majetku legionářů je součástí historie Pardubic, stejně jako "národní" Památník Zámeček – popraviště v majetku města. Obě si zasluhují proměnit k lepšímu, jen jeden objekt má však šanci dosáhnout na evropské dotace – ten se statutem národní památky. 

Zobrazit článek...

U přeloučského nádraží vzniká nové parkoviště

5.1.2018 |Pardubice už nové přednádraží mají. Cestující, kteří vystoupí z vlaku na přeloučském nádraží a vyjdou před nádražní budovu, zatím ale čeká nevábný prostor Dukelského náměstí, kde není ani přístřešek, kde by mohli počkat na autobus Chybějí i zastávkové zálivy, kde by autobusy mohly zastavit.

Zobrazit článek...

Modernizace odbavovacího systému cestujících v MHD v Pardubicích

2.1.2018 | V roce 2018 započne dopravní podnik realizaci projektu modernizace odbavovacího systému cestujících pro pardubickou MHD. 

Zobrazit článek...

Pardubice budou příští rok investovat 884 milionů

20.12.2017 | Pardubičtí politici si schválili poměrně štědrý rok 2018. Město totiž bude mít příští rok rozpočet 2,376 miliardy. Na investice je pak určeno 884 milionů, a to je o 67 milionů korun více než letos. Položky si od ledna mohou lidé zkontrolovat na webu radnice.

Zobrazit článek...

V Gočárových mlýnech budou superdílny

18.12.2017 | Pardubice se domluvily s majiteli Gočárových mlýnů AMPA Lukášem Smetanou a jeho manželkou na umístění Centrálních polytechnických dílen v této kulturní památce na břehu Chrudimky. S přispěním Evropské unie chce město z části bývalého skladu balené mouky vybudovat nadstandardní vzdělávací centrum.

Zobrazit článek...

První podoba terminálu Jih počítá s 500 místy pro auta

15.12.2017 | Pardubičtí zastupitelé už znají přibližnou podobu terminálu Jih, který má vyrůst v ulici K Vápence. Naváže na modernizaci přednádraží a stavbu terminálu B pro dálkovou dopravu za obytným domem na náměstí Jana Pernera.

Zobrazit článek...

Kulturní střed Pardubic se přesune

15.12.2017 | Vznik galerie v Automatických mlýnech v Pardubicích by měl stát kolem 120 milionů. Postavení Polytechnických dílen městem přibližně stejnou částku. Soukromý majitel areálu chystá jinou investici, opět za více než sto milionů.

Zobrazit článek...

Aktualizace kritérií pro hodnocení integrovaných projektů IROP

13.12.2017 | Na Monitorovacím výboru IROP, který se konal dne 29.11.2017 v Litomyšli, byla aktualizována kritéria pro hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti integrovaných projektů realizovaných prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Upozorňujeme, že pro žadatele jsou vždy závazná kritéria pro hodnocení integrovaných projektů uvedená v relevantní výzvě ZS ITI.

Zobrazit článek...

Nově nás najdete na Facebooku

11.12.2017 | Nyní nás můžete sledovat i na Facebooku. Vyhledejte si nás pod hlavičkou "ITI Hradecko-pardubické aglomerace" popř. na tomto odkazu: https://www.facebook.com/hradeckopardubickaaglomerace/. Buďte tak stále s námi. Těšíme se na Vás.

Zobrazit článek...

AKTUALIZACE OBECNÝ PRAVIDEL PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE IROP – VYJÁDŘENÍ ŘV ITI

8.12.2017 | Dne 29. 11. 2017 Monitorovací výbor IROP schválil změnu systému schvalování integrovaných projektů. Z této změny vyplývá, že ŘO IROP (ZS ITI, CRR) při hodnocení žádostí o podporu bude akceptovat pouze kladné vyjádření Řídicího výboru ITI.

Zobrazit článek...

Majitel Gočárových mlýnů představil možnou podobu Východočeské galerie

5.12.2017 | Majitel pardubických Gočárových mlýnů, architekt Lukáš Smetana, představil krajským radním podobu, jakou by mohla mít památkově chráněná budova po rekonstrukci. Kraj totiž zvažuje odkup části objektu, v němž by v budoucnu mohla sídlit Východočeská galerie.

Zobrazit článek...

Pardubický zámek čeká revoluce bez galerie navržená esy mezi architekty

22.11.2017 | Pardubický zámek bude více patřit Pernštejnům a návštěvníkům zámku. Z renesančního klenotu Pardubic se odstěhuje Východočeská galerie a depozitář muzea se přesune do Ohrazenic. To jsou některé z mnoha změn, které čekají pardubický zámek.

Zobrazit článek...

Kraj a město budou spolupracovat při oživení kulturních památek

22.11.2017 | Radní Pardubického kraje a města Pardubice se dohodli na spolupráci ve využití evropských programů v areálu Zámku a Gočárových mlýnů, ale také při rekonstrukci pardubického Domu hudby.

Zobrazit článek...

Na kole od pramene Labe až do Hamburku

20.11.2017 | V konečné podobě by se lidé po Labské cyklostezce měli dostat od pramene Labe až do Hamburku. V Pardubickém kraji je zatím vybudováno jen několik kilometrů, a to z Pardubic do Brozan. Usilovně se ovšem pracuje na přípravách výstavby celého úseku, který vede Pardubickým krajem.

Zobrazit článek...

Rekonstrukce tří domů na Příhrádku začala

20.11.2017 | Na Příhrádku se rozjíždí rekonstrukce tří domů, které získal Pardubický kraj. Příhrádek doplní genius loci historické části krajského města.

Zobrazit článek...

Příhrádek doplní genius loci historické části krajského města

13.11.2017 | Řadu let nevyužívané a chátrající tři domy na malebném náměstíčku nedaleko pardubického zámku obsadili nedávno stavbaři. Pardubický kraj zde zahájil jejich rekonstrukci za celkem 54 milionů korun s podstatným přispěním evropských fondů. Práce na stavbě a vybavení interaktivního centra Krajské knihovny v Pardubicích potrvají do roku 2020.

Zobrazit článek...

Práce na muzejním depozitáři v Ohrazenicích mohou začít

8.11.2017 | Tento týden předali zástupci Pardubického kraje staveniště v Ohrazenicích firmě VW Wachal, která zde má do roku 2019 vybudovat moderní muzejní depozitář pro Východočeské muzeum. Ten vyroste na místě bývalé školní jídelny tehdejšího učiliště a internátu, a tak se příslušné dokumenty podepisovaly ještě na opuštěném výdejním okénku.

Zobrazit článek...

Hlavní cíl podnikatelského inkubátoru: udržet talenty

2.11.2017 | Na pardubické třídě Míru brzy začne vznikat podnikatelský inkubátor. V prázdné budově vedle hamburgárny bude místo, kde by měli najít uplatnění hlavně mladí lidé, kteří mají dobré nápady a talent. Politici si od inkubátoru slibují udržení mozků, které momentálně mizí do Prahy nebo zahraničí.

Zobrazit článek...

Labská cyklostezka se opět posunula blíže k výstavbě

27.10.2017 | V Pardubickém kraji je zatím vybudováno jen několik kilometrů, a to z Pardubic do Brozan. Usilovně se ovšem pracuje na přípravách výstavby celého úseku, který vede Pardubickým krajem. K přípravám výstavby se aktivně hlásí i Pardubický kraj, prostřednictvím gesčního radního a velkého propagátora cyklistiky, René Živného.

Zobrazit článek...

Krajská města získají miliony

24.10.2017 | Nové východočeské projekty obdrží z evropských dotací přes 230 milionů korun.

Zobrazit článek...

Lidé uvidí, jak chce radnice změnit Zámeček

20.10.2017 | Pardubice se konečně rozhodly něco udělat se zpustlým Památníkem Zámeček. Malý areál ležící nedaleko Černé za Bory u továrny Foxconn se kompletně změní. Radní chtějí místo, kde v roce 1942 nacisté zabíjeli české vlastence, zatraktivnit tak, aby se stalo zajímavým pro turisty nebo školy.

Zobrazit článek...

Politici znovu vyzkoušejí inkubátor pro podnikatele

18.10.2017 | Už jednou pardubičtí politici vsadili na výstavbu podnikatelského inkubátoru.

Zobrazit článek...

Nový inkubátor v Pardubicích pomůže začínajícím firmám

18.10.2017 | Nový podnikatelský inkubátor, který vyroste v Pardubicích, má pomáhat vznikajícím výzkumným a vývojovým firmám. Smyslem projektu je propojení vědecko-akademického světa s praxí. Na jeho provoz přispějí město i kraj a Pardubice pro něj ještě vyčlení městský dům, jehož opravu, odhadovanou na více než deset milionů korun, město pokryje částečně z dotací z evropských fondů.

Zobrazit článek...

Seminář OP PIK

17.10.2017 | Dne 6. listopadu 2017 se uskuteční seminář zaměřený na dotační možnosti z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost v území Hradecko-pardubické aglomerace. Cílem semináře je seznámit účastníky s programy Inovace, Potenciál, Aplikace, Služby infrastruktury, Nemovitosti, Školicí střediska a Poradenství.

Zobrazit článek...

Pardubice chystají podnikatelský inkubátor

16.10.2017 | V Pardubicích vzniká podnikatelský inkubátor, který má vytvořit zázemí pro firmy zaměřující se na komercializaci výzkumu, vývoje a inovací. Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) bude poskytovat pomoc i prostor začínajícím podnikatelům, ale také unikátním projektům s národním i mezinárodním přesahem. Jeho vznik iniciovala Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje.

Zobrazit článek...

Expozici Památníku Zámeček zapustí pod zem

16.10.2017 | Pardubičtí radní schválili budoucí podobu národní kulturní památky Památník Zámeček – popraviště. Z celkem osmi nabízených návrhů nakonec v Architektonické soutěži o "Památník Zámeček", kterou potvrdila Česká komora architektů, vybrali řešení architektonické kanceláře Žalský architekt.

Zobrazit článek...

Hradecko-pardubická aglomerace dala zelenou další skupině projektů

13.10.2017 | Hradecko-pardubická aglomerace poskytne další dotace z Evropské unie na významné východočeské projekty. Podporu na včerejším jednání Řídícího výboru ITI získaly projekty základních škol, nových cyklostezek, revitalizace památek nebo také výzkumné aktivity Univerzity Pardubice a první projekty z podnikatelského sektoru.

Zobrazit článek...

Více než sto milionů do moderních učeben hradeckých škol

12.10.2017 | Nové počítačové sítě, moderní učebny odborných předmětů a kompletní bezbariérový přístup pro všechny žáky ve škole. Takto stručně by se dala popsat první část investic ve výši zhruba sta milionů korun, které do svých základních škol připravuje město Hradec Králové pro příští rok.

Zobrazit článek...

Ve Svítkově začne příprava na stavbu cyklostezky

8.10.2017 | V týdnu po Velké pardubické začne v Pražské ulici u letiště příprava terénu pro stavbu cyklostezky Pražská – Branecká, která bude součástí cyklostezky do Srnojed. Stezce musí ustoupit i část lesa lemující Pražskou ulici. Kácení se neobejde bez nárazového omezení provozu na silnici první třídy, dočasně bude přesunuta také zastávka MHD Letiště ve směru od Pardubic.

Zobrazit článek...

Památník Zámeček v Pardubicích se změní. Dostane tvář z roku 1942

8.10.2017 | Pardubičtí radní schválili podobu Památníku Zámeček, kde Němci popravili za heydrichiády obyvatele osady Ležáky a další české vlastence. Hlavní myšlenkou návrhu architektů je vrátit místo do podoby z tragického léta 1942.

Zobrazit článek...

Základní škola T. G. Masaryka se promění v moderní vzdělávací centrum regionu

26.9.2017 | Projekt plánovaného Centra přírodovědného a technického vzdělávání v Hradci Králové bude pokračovat v jeho plné verzi. K původní variantě si město nechalo zpracovat i levnější alternativu, která navrhovala nové výukové centrum umístit do budovy bývalé základní školy T. G. Masaryka společně s Domem dětí a mládeže. Zastupitelé však rozhodli o pokračování projektu v jeho původní podobě.

Zobrazit článek...

Proměna u hradeckého Adalbertina má zklidnit dopravu a pomoc cyklistům

13.9.2017 | Až se Hradec Králové za tři roky pustí do proměny dopravního a přestupního uzlu u Adalbertina, mají na tom podle radnice vydělat hlavně chodci a cyklisté. Změnou bude přestěhování autobusové zastávky a nový přechod. Přestože návrhy na rekonstrukci zatím existují jen na papíře, vyvolávají emoce i protichůdné názory.

Zobrazit článek...

Hradecký dopravní podnik se stává jedním z lídrů v elektromobilitě MHD

13.9.2017 | V minulém týdnu hradecký dopravní podnik ukončil výběr dodavatele dvaceti elektrobusů včetně dvou nabíjecích stanic a podepsal dosud největší kontrakt v České republice v oblasti elektromobility v městské hromadné dopravě. Nové elektrobusy, které dopravní podnik nakoupí za 246 milionů korun bez DPH, sníží produkci emisí v centru města a zároveň výrazně sníží i provozní náklady MHD.

Zobrazit článek...

Městské technologické centrum v Hradci Králové chystá laboratoř virtuální reality

13.9.2017 | Začínajícím programátorům, grafikům, 3D modelářům nebo konstruktérům by do dvou let mohla v Hradci Králové sloužit nová laboratoř virtuální reality. Využívat by jí mohly také vzdělávací instituce nebo výzkumné týmy pro vývoj her a aplikací na podporu rehabilitace postižených částí těla. Zázemí se špičkovou technologií by mělo vzniknout v hradeckém technologickém centru.

Zobrazit článek...

Aglomerace ITI po necelém roce vybraly projekty za více než 10 miliard korun

4.9.2017 | Stovku výzev na podporu integrovaných projektů za téměř 15 miliard korun již vyhlásily metropolitní oblasti ITI. Příslib dotace zatím získalo 431 projektů za téměř 11 miliard korun.

Zobrazit článek...

ZS ITI vyhlásilo dne 4.9.2017 v rámci IROP nové výzvy

4.9.2017 | Zprostředkující subjekt ITI vyhlásil dne 4. 9. 2017 další tři výzvy k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu. Výzvy jsou zaměřené na cyklodopravu, infrastrukturu základních škol a na kulturní památky. Texty výzev naleznete v sekci vyhlášené výzvy ZS ITI.

Zobrazit článek...

První výzvy nositele ITI Hradecko-pardubické aglomerace pro OPPIK byly vyhlášeny

1.9.2017 | Dnes byly vyhlášeny první výzvy nositele ITI Hradecko-pardubické aglomerace pro OP PIK, konkrétně výzva č. 14 na Aplikace, č. 15 Inovace a č. 16 Potenciál. Dále byla vyhlášena výzva č. 17 v rámci OP VVV na Dlouhodobou mezisektorovou spolupráci a výzva č. 21 pro OPD, Dopravní telematika (Řízení dopravy). Celé znění výzev naleznete v sekci Vyhlášené výzvy nositele ITI.

Zobrazit článek...

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

23.8.2017 | O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu.

Zobrazit článek...

Brusel pošle na opravu památek miliardu, peníze pomohou třeba i "Kuňce"

21.8.2017 | Politici často žehrají na to, že není dost peněz na opravy památek. Ti východočeští však láteřit nemusí. Region Pardubic a Hradce Králové získá do roku 2023 na podporu svých památek z Evropské unie téměř miliardu korun. Opravy čekají hrad Kunětická hora nebo Příhrádek.

Zobrazit článek...

Památkáři chystají obnovu Kunětické hory podle Jurkovičova návrhu

16.8.2017 | Národní památkový ústav (NPÚ) chystá rozsáhlé úpravy hradu Kunětická hora. Jeho vzhled by se měl zčásti vrátit do podoby, kterou měl před druhou světovou válkou po obnově podle projektu architekta Dušana Jurkoviče. Na úpravy již památkáři získali příslib evropských dotací.

Zobrazit článek...

Východočeské památky dostaly přidáno

11.8.2017 | Region Pardubic a Hradce Králové získá do roku 2023 na podporu svých památek z prostředků Evropské unie v rámci integrované teritoriální investice (ITI) o 200 milionů korun více, než plánoval. Celkem by tak Hradecko-pardubická aglomerace měla na projekty, vedoucí k zefektivnění prezentace a posílení ochrany a rozvoje kulturního a přírodního dědictví, získat téměř miliardu korun.

Zobrazit článek...

Harmonogram výzev nositele ITI pro OP PIK

4.8.2017 | Upozorňujeme všechny potenciální předkladatele projektových záměrů do výzev ITI Hradecko-pardubické aglomerace v rámci OP PIK, že došlo k úpravě harmonogramu výzev nositele pro OP PIK na rok 2017. Více naleznete v sekci Výzvy nositele ITI, Harmonogram výzev nositele ITI.

Zobrazit článek...

Výzvy ŘO OPPIK pro Hradecko-pardubickou aglomeraci vypsány!

Dne 24. 7. 2017 ŘO OPPIK vypsal výzvy pro Hradecko-pardubickou aglomeraci v programech Inovace, Aplikace, Potenciál a Služby infrastruktury (b, c, d).

Zobrazit článek...

Město Hradec Králové připravuje modernizaci křižovatky u Grandu

26.7.2017 | Důležitý přestupní uzel městské hromadné dopravy, velká hustota automobilového provozu a k tomu časté zásobování obchodů, restaurací a hotelu. To vše musí zvládnout úsek třídy Čs. armády mezi Adalbertinem a křižovatkou s Mosteckou ulicí. Městští architekti prověřují možné úpravy, které by přispěly k plynulejší a bezpečnější dopravě i provozu chodců a cyklistů v této části Hradce.

Zobrazit článek...

Pardubický dopravní podnik dokončil realizaci prvního projektu zařazeného do ITI

11.7.2017 | Na konci června byl do provozu uveden nový přestupní terminál veřejné dopravy před hlavním nádražím v Pardubicích. Součástí této investice bylo také vybudování téměř kilometr dlouhé trolejbusové trati. Jedná se o první dokončený projekt jak v rámci Integrované územní investice Hradecko pardubické aglomerace (ITI), tak i v rámci ostatních ITI v celé České republice.

Zobrazit článek...

Výzvy z OP VVV na Dlouhodobou mezisektorovou spolupráci a z OP PIK

26.6.2017 | Dle aktuálních informací vyhlásí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu, řídicí orgány OP VVV a OP PIK, své výzvy pro předkládání integrovaných projektů v rámci ITI nejdříve v polovině července 2017. Nositel ITI Hradecko-pardubické aglomerace je připraven vyhlásit své výzvy neprodleně po vyhlášení výzev ze strany řídicích orgánů.

Zobrazit článek...

Další projekty a investice do Hradecko-pardubické aglomerace dostaly zelenou

14.6.2017 | Revitalizace hradu Kunětická hora nebo předaplikační výzkumy vysokých škol a fakultní nemocnice. To je jen pár z mnoha projektů, jejichž realizaci na svém čtvrtečním jednání schválil Řídicí výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Ještě letos budou vyhlášené další výzvy za téměř 900 milionů korun.

Zobrazit článek...

Plachtu propojí nová cyklostezka a chodník, na sídliště bude jezdit i MHD

14.6.2017 | Kvalitnější dopravní infrastrukturu připravuje město Hradec Králové na sídlišti Plachta. Nový chodník a stezka pro cyklisty propojí tuto část města s ulicí Na Brně, v příštím roce by měla na sídliště zajíždět nová linka městské hromadné dopravy.

Zobrazit článek...

Z opravené budovy muzea bude nový výhled na město

13.6.2017 | Připravovaná rekonstrukce budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové přinese obyvatelům a návštěvníkům města celou řadu novinek. Tou největší bude zpřístupnění terasy u kopule na střeše této národní kulturní památky. V Hradci tak bude nový výhled na část centra města podél labského nábřeží.

Zobrazit článek...

Další výzvy nositele ITI vyhlášeny

3.5.2017 | Ve dnech 2. a 3. 5. 2017 byly vyhlášeny další výzvy nositele ITI. Žadatelé mohou předkládat své projektové záměry do operačních programů IROP, OPŽP a OPVVV.

Zobrazit článek...

Zprostředkující subjekt ITI vyhlásil další výzvu v rámci IROP

2.5.2017 | Zprostředkující subjekt ITI vyhlásil dne 2. 5. 2017 a 3. 5. 2017 další výzvy k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu. Výzvy jsou zaměřeny na cyklodopravu a infrastrukturu základních škol - texty výzev naleznete v sekci Vyhlášené výzvy ZS ITI.

Zobrazit článek...

Hradečtí zastupitelé se postupně seznamují s připravovanými projekty ITI

27.3.2017 | Až 5,9 mld. může korun dle dohody získat Hradecko-pardubická aglomerace s tím, že ve schválené Strategii ITI je alokováno cca 3,4 mld. dotačních peněz pro projekty měst, obcí a dalších subjektů Hradecko-pardubické aglomerace.

Zobrazit článek...

Město Hradec Králové chce v budoucnu upravit křižovatku Fortna

21.3.2017 | Zlepšení podmínek pro nástup a přestup cestujících městské hromadné dopravy, zvýšení bezpečnosti chodců a celkově modernizovat lokalitu Fortny si klade za cíl připravovaný záměr města, na jehož výstavbu město hodlá čerpat finanční prostředky z ITI (Integrované teritoriální investice).

Zobrazit článek...

Aglomerace schválila další projekty za 280 milionů korun

16.3.2017 | Řídicí výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace na svém včerejším jednání schválil realizaci dalších projektů z oblasti dopravy, vzdělávání a kultury za téměř 280 milionů korun.

Zobrazit článek...

Vyhlášení výzev ZS ITI dne 13.3.2017

14.3.2017 | Zprostředkující subjekt ITI vyhlásil dne 13.3. další čtyři výzvy k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu. Výzvy jsou zaměřené na dopravní telematiku, infrastrukturu středních škol a vyšších odborných škol a na kulturní památky. Texty výzev naleznete v sekci výzvy ZS ITI.

Zobrazit článek...

Jednání PS4: prezentace projektových záměrů potenciálních žadatelů

28.2.2017 |Dne 20. 4. 2017 od 10:00 proběhne jednání PS4: Vysoké školy a spolupráce škol a firem v oblasti VaV, na kterém budou prezentovány dosud nepředstavené záměry, jež žadatelé chtějí předložit do výzev OPPIK/OPVVV plánovaných v roce 2017. Prezentace záměru před předložením do příslušné výzvy je nutnou podmínkou splnění kritéria partnerské spolupráce hodnoceného Řídicím výborem ITI.

Zobrazit článek...

Semináře pro žadatele OP VVV a OP PIK v měsíci dubnu

22.3.2017 | ITI Hradecko-pardubické aglomerace připravuje v měsíci dubnu semináře pro potenciální žadatele z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání (dne 6. 4. 2017) a Operačního programu Podnikání a inovaci pro konkurenceschopnost (dne 11. 4. 2017).

Zobrazit článek...

Revize 9. výzvy nositele

Dne 21.2.2017 byla zveřejněna změna 9. výzvy nositele k předkládání projektových záměrů s názvem Paměťové instituce a kulturní památky - PAMÁTKY. V rámci revize výzvy došlo, v souladu s textem výzvy řídícího orgánu IROP, k navýšení maximální výše podpory ze státního rozpočtu. Aktuální výzvy naleznete v sekci Vyhlášené výzvy nositele ITI.

Zobrazit článek...

Informace pro potencionální žadatele ITI Hradecko-pardubické aglomerace

20.2.2017 | Informujeme všechny potencionální žadatele, kteří mají zájem prezentovat své záměry, jež by rádi předložili do některé z budoucích výzev nositele ITI, na jednání PS1 nebo PS3 dne 13. 3. 2017, aby kontaktovali příslušného tematického koordinátora (viz kontakty). Vzhledem k času potřebnému na přípravu jednání prosíme, abyste tak učinili nejpozději 3 pracovní dny předem, tj. do 7.3.2017.

Zobrazit článek...

Téměř čtvrtmiliarda dotačních peněz míří do hradeckého dopravního podniku

16.2.2017 | Dvacet elektrobusů a tři trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem může nyní pořídit Dopravní podnik města Hradce Králové, který v červnu loňského roku podal dvě žádosti do dvacáté výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) nazvané Nízkoemisní a bezemisní vozidla.

Zobrazit článek...

S MHD v Hradci Králové pohodlně až do nové lokality Na Plachtě

10.2.2017 | Už v příštím roce by mohly v Hradci Králové do lokality Na Plachtě s novými bytovými domy, zajíždět trolejbusy MHD s pomocným bateriovým pohonem, které dopravní podnik koupí s přispěním dotace z EU.

Zobrazit článek...

Vzdělávací centrum v budoucnu představí fungování nejen lidského těla

8.2.2017 | Deset edukačních sálů, které by mohly do roku 2021 vzniknout v centru s pracovním názvem „Lidské tělo – dokonalý stroj?“, bude zaměřeno na jednotlivé oblasti od dýchací soustavy přes genetiku a evoluci, rozmnožovací, svalovou, trávicí a vylučovací soustavu zrak a sluch a mnohé další.

Zobrazit článek...

Vyhlášení výzev nositele v rámci IROP

17.2.2017| Dne 17.2.2017 byly vyhlášeny následující výzvy v rámci IROP: - 6. výzva SC 1.2 aktivita Dopravní telematika; - 7. výzva SC 2.4 aktivita Infrastruktura SŠ a VOŠ - královéhradecká část aglomerace; - 8. výzva SC 2.4 aktivita Infrastruktura SŠ a VOŠ - pardubická část aglomerace; - 9. výzva SC 3.1 aktivita Památky. Více informací naleznete v sekci Vyhlášené výzvy nositele ITI.

Zobrazit článek...

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

18.1.2017 | Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 mil. korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy sp

Zobrazit článek...

Minimální požadavky na spolupráci mezi ZŠ a Centrálními polytechnickými dílnami (CPD)

20.1.2017 | Zprostředkující subjekt ITI stanovil ekvivalent pro výpočet počtu návštěv Centrálních polytechnických dílen, ke kterému se budou muset základní školy žádající o dotaci z ITI zavázat.

Zobrazit článek...

Seminář pro žadatele SC 2.4

17.1.2017 | Dne 12.1.2017 proběhl seminář ITI Hradecko-pardubické aglomerace ke specifickému cíli IROP 2.4 Infrastruktura pro vzdělávání. V průběhu semináře byla mimo jiné představena specifická kritéria přijatelnosti a kritéria pro závěrečné ověření způsobilosti projektů.

Zobrazit článek...

Aktualizace výzev ZS ITI

11.1.2017 | V souvislosti s aktualizací kritérií pro hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti projektu ITI Hradecko-pardubické aglomerace ze strany MV IROP ze dne 24. 11. 2016 došlo ke změně vyhlášených výzev ZS ITI č. 1 "Přestupní uzly v aglomeraci", č. 2 "Ekologická veřejná doprava" a č. 3 "Paměťové instituce a kulturní památky" k předkládání žádostí o podporu z IROP.

Zobrazit článek...

Vyhlášení výzev na Muzea a Infrastrukturu veřejné hromadné dopravy

1.12.2016 | Dnes byly vyhlášeny v pořadí čtvrtá a pátá výzva nositele ITI k předkládání projektových záměrů do pracovních skupin Řídícího výboru ITI na projekty v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a Operačního programu Doprava.

Zobrazit článek...

Aktualizace kritérií pro hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti ITI

28.11.2016 | Na Monitorovacím výboru IROP, který se konal dne 24.11.2016 v Pardubicích, byla schválena aktualizace kritérií pro hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti integrovaných projektů realizovaných prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Tato kritéria jsou platná ode dne 25.11.2016.

Zobrazit článek...

Aglomerace vybrala své první projekty

21.11.2016 | Dopravní terminál v Přelouči, deset trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích či projekt na digitalizaci knihovního fondu. Řídící výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace vybral na svém 9. jednání své první projekty. Členové Řídícího výboru ITI se rozhodli vydat kladné stanovisko pro čtyři projektové záměry za více než 130 milionů korun.

Zobrazit článek...

Lidské tělo – dokonalý stroj? Partneři projektu stvrdili dnes součinnost podpisem

9.11.2016 | Šest významných královéhradeckých subjektů se dnes stalo ruku v ruce s městem partnery pro vznik a spolupráci na fungování unikátního projektu „Lidské tělo - dokonalý stroj? - Centrum přírodovědného a technického vzdělávání", který by měl vzniknout ve školní budově bývalé základní školy T. G. Masaryka v Lipkách.

Zobrazit článek...

ZS ITI vyhlásil první výzvy k předkládání žádostí o podporu z IROP

11.10.2016 | Zprostředkující subjekt ITI dnes vyhlásil první tři výzvy k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu. Výzvy jsou zaměřené na výstavbu dopravních terminálů, nákupy ekologických vozidel pro veřejnou hromadnou dopravu a rekonstrukci a vybavení paměťových institucí.

Zobrazit článek...

Změna termínu výzev ZS ITI

7.10.2016 | Termín prvních třech výzev ZS ITI, které navazují na již vyhlášené výzvy Nositele ITI, byl vzhledem k problémům s MS2014+ posunut na začátek příštího týdne. Žadatelé o vyhlášení těchto výzev budou informováni standardním postupem.

Zobrazit článek...

První výzvy pro integrované projekty ITI jsou vyhlášené

3.10.2016 | Město Pardubice, jako nositel ITI Hradecko-pardubické aglomerace, dnes vyhlásilo první tři výzvy pro předkládání integrovaných projektů. O finanční podporu se mohou hlásit zájemci s projekty zaměřenými na výstavbu dopravních terminálů, nákupy ekologických vozidel pro veřejnou hromadnou dopravu nebo rekonstrukci a vybavení paměťových institucí.

Zobrazit článek...

Aglomerace má připravené výzvy za téměř jeden a půl miliardy

19.9.2016 | Řídící výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace minulý týden schválil vypsání výzev za 1,24 miliardy korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a také první výzvu z Operačního programu Doprava (OPD). První projekty dostanou příležitost uspět už 3. října.

Zobrazit článek...

Hradec už může čerpat z další vlny evropských dotací

14.9.2016 | Sotva několik dní uběhlo od schválení Strategie integrované teritoriální investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace pěti ministerstvy, z jejichž programů bude stejně jako Pardubice i Hradec Králové čerpat dotace po několik následujících let a královéhradečtí městští radní už dávají pokyny k pořizování prvních konkrétních projektů.

Zobrazit článek...

Pardubice mohou díky schválení Strategického rámce MAP čerpat dotace pro oblast vzdělávání

2.9.2016 | Město může od této chvíle čerpat evropské dotace, a to díky schválení takzvaného Strategického rámce Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (MAP). Získané peníze by měly napomoci rozvoji dostupného vzdělání dětí nejen na pardubických školách, ale také v rámci dalších obcí na Pardubicku.

Zobrazit článek...

Pardubice jsou připravené čerpat evropské dotace. Jako první aglomerace

29.8.2016 | Po více než dvou letech intenzivní práce byla ve čtvrtek schválena Strategie ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Pardubicím, které jsou jejím lídrem, se tak jako prvnímu městu v České republice podařilo získat souhlas všech pěti ministerstev, z jejichž operačních programů budou v následujících více než sedmi letech čerpat evropské dotace.

Zobrazit článek...

Muzeum východních Čech projde obnovou

20.7.2016 | Rekonstrukce muzejních oken, kašny, rampy, schodiště a soch, restaurování sádrových a štukových omítek či zpřístupnění terasy u kopule pro veřejnost. To jsou jen střípky toho, co přinese plánovaná rekonstrukce Muzea východních Čech, která by se mohla uskutečnit už v roce 2018. Plánuje ji město, tedy vlastník budovy, které by pro investiční akci ve výši zhruba 120 milionů korun rádo čerpalo dotace v rámci ITI ve výši až devadesáti procent.

Zobrazit článek...

Východní Čechy jsou na evropské dotace připraveny

22.6.2016 | Společenský sál pardubické radnice dnes zaplnili zástupci měst a obcí, firem a dalších subjektů z celých východních Čech. Mnozí chtějí v plánovacím období 2014-2020 získat dotace na projekty, které jsou součástí integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Díky tomuto novému „útvaru“ má území již teď u pěti operačních programů zarezervovány téměř 4 miliardy korun.

Zobrazit článek...

Lávka, cyklostezky, lepší výbava škol či revitalizace muzea? Hradci tomu vypomohou dotace

25.5.2016 | Téměř 700 milionů korun by mohl Hradec Králové získat z EU prostřednictvím ITI pro následujících několik let na podporu vybraných projektů. Město předpokládá, že ke schválení Strategie ITI Hradecko-pardubické aglomerace by mohlo dojít na přelomu června a července tohoto roku a rozjelo v předstihu administrativní přípravy k jednotlivým záměrům, s nimiž byli seznámeni a odsouhlasili je v loňském roce i zastupitelé.

Zobrazit článek...

Pardubičtí zastupitelé schválili projektové záměry pro ITI

4.3.2016 | Pardubičtí zastupitelé schválili zásobník projektových záměrů, které by mohly být financovány prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Město by prostřednictvím ITI chtělo do roku 2023 získat cca 800 mil korun, a to na projekty, které mají pomoci pardubické dopravě, školství a životnímu prostředí.

Zobrazit článek...

Strategie ITI schválena, aglomerace může usilovat o 6 miliard korun

20.11.2015 | Řídící výbor ITI a následně zastupitelé Hradce Králové i Pardubic schválili Strategii ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Jedná se o další z kroků, který umožní získat tomuto území v následujících letech až 6 miliard korun, přičemž aktuálně vyjednané dotační prostředky představují cca 3,8 mld. Kč.

Zobrazit článek...

Cestování Pardubickem a Královéhradeckem může být jednodušší

16.11.2015 | Pardubice a Hradec Králové si nechají zpracovat Studii harmonizace elektronického odbavování cestujících. Města by na jejím základě měla získat jednotný systém (případně dva vzájemně propojitelné systémy) odbavování cestujících, který by jim umožnil na jednu jízdenku cestovat vlakem, linkovým autobusem a městskou hromadnou dopravou v obou krajích.

Zobrazit článek...

Memorandum podepsali na symbolickém středobodu území

30.6.2015 | Primátor Pardubic Martin Charvát, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček a další velmi důležití partneři v území dnes podepsali na hradě Kunětická hora Memorandum o spolupráci v území Hradecko-pardubické aglomerace.

Zobrazit článek...

Metropole východních Čech budou pokračovat ve spolupráci a rozvoji Hradubické oblasti

15.4.2015 | První společné pracovní setkání v novém volebním období mají za sebou radní obou krajských měst ve východních Čechách. Pardubický primátor Martin Charvát pozval na úterý 14. 4. do města perníku Radu města Hradce Králové v čele s primátorem Zdeňkem Finkem. Obě města shodně vnímají poslední roky proklamovanou vizi úzké spolupráce a budou pokračovat v započaté práci na projektech.

Zobrazit článek...

Východočeské metropole se shodly na stěžejních projektech

23.7.2014 | Chytrá, vzdělaná a udržitelná -představitelé Pardubic a Hradce Králové se dnes shodli na prioritách a věcném zaměření takzvané Integrované územní investice (ITI). Jejím prostřednictvím by aglomerace obou měst měla v následujících letech získat téměř šest miliard korun z Evropské unie.

Zobrazit článek...

Metropolitní oblasti budou prosazovat své zájmy společně

23.8.2013 | Představitelé velkých českých měst (tzv. metropolitních oblastí), mezi něž se řadí i Pardubice, budou společně prosazovat své zájmy při přípravě na čerpání dotací z EU v následujícím plánovacím období 2014+. Na prvním společném jednání se sešli 22. srpna v Brně.

Zobrazit článek...

Pardubice s Hradcem Králové připravují společné čerpání evropských dotací

28.5.2013 | Zástupci Pardubic a Hradce Králové podepsali memorandum, které má oběma městům otevřít cestu k čerpání dotací z fondů EU. Vedení obou měst se dohodlo na posílení spolupráce, aby byl region na čerpání financí připraven.

Zobrazit článek...


Archiv článků