Bezpečně přes Labe i na kole. Začala stavba lávky mezi Rosicemi a Svítkovem


Vedle mostu přes Labe z Rosic do Svítkova začala stavba lávky pro pěší a cyklisty. A to hlavně kvůli jejich bezpečnosti.  Lávka bude stát asi 40 milionů korun, 35 milionů je dotace. Práce by měly skončit letos na podzim.

Ve Svítkově i v celém okolí v posledních letech výrazně zesílila doprava. Mnozí řidiči také přes stávající most jezdí proto, aby se vyhnuli kolonám, které se ve špičkách tvoří na silnici I/37 u Parama.

Současný most přes Labe je ale úzký, kyvadlovou dopravu řídí semafor a na mostu se často setkávají automobily v protisměru s cyklisty, kteří nestačí po změně světelného signálu včas přejet. Nová lávka by tak měla přinést cyklistům a chodcům kromě pohodlí především bezpečnost.

Lávka bude na samonosných pilířích, které budou přimknuty k nosné konstrukci stávajícího mostu a vizuálně tak bude celek působit jako jeden most.

Zdroj: pardubice.rozhlas.cz

Projekt Lávka pro pěší a cyklisty mezi Svítkovem a Rosicemi v současné době prochází procesem hodnocení v rámci výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Projektový záměr zatím úspěšně zvládl první fázi hodnocení a získal kladné stanovisko Řídicího výboru ITI Hradecko-pardubické aglomerace.