Soutěž Buďte inspirací zná své vítěze


Do 31. ledna 2020 měly města, obce, místní akční skupiny a další subjekty možnost přihlásit své inovativní projekty do soutěže Buďte inspirací a ukázat, jak přispívají svými inovativními projekty k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje. Samotné vyhlášení se uskutečnilo ve středu 24. června na krajském úřadě.

„Vítězové svými inovativními projekty přispívají k rozvoji Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, který budujeme úspěšně již více jak 3 roky a na této naší cestě jsme získali i prestižní ocenění CZECH TOP 100, a to 1. místo v kategorii Chytrá města pro budoucnost 2018. V našem kraji je jistě mnoho příkladů dobré praxe, ty nejlepší jsme dnes ocenili. Jsou to projekty, které pomáhají zatraktivnit náš kraj, venkov i naše města. Některé jsou úspěšné i na evropské úrovni, například projekt místní akční skupiny Hradecký venkov získal ohodnocení Evropské komise. Jsem si jistý, že budou inspirací pro další projekty i regionální aktivity a těším se již na další ročník, “ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Soutěž byla členěna do 4 kategorií: Inspirace pro Chytrý region Královéhradeckého kraje, Leader pro Chytrý venkov Královéhradeckého kraje, Smart projekt Hradecko-pardubické aglomerace za Královéhradecký kraj a Investičně atraktivní obec, město Královéhradeckého kraje.

Přehled vítězů dle jednotlivých kategorií:

• Kategorie A: Inspirace pro Chytrý region Královéhradeckého kraje

Vítěz: MAS Hradecký venkov – projekt O krok napřed https://www.youtube.com/watch?v=SkcizrNCAcQ

• Kategorie B: Leader pro Chytrý venkov Královéhradeckého kraje

Vítěz: Město Dvůr Králové nad Labem – projekt Sdílená učebna informatiky a robotiky (výzva MAS Královédvorsko) https://www.youtube.com/watch?v=j2B_tP1XbJQ

• Kategorie C: Smart projekt Hradecko-pardubické aglomerace za Královéhradecký kraj

Vítěz: Město Hradec Králové – projekt Revitalizace budovy Muzea východních Čech (výzva ITI Hradecko-pardubické aglomerace)

• Kategorie D: Investičně atraktivní obec, město Královéhradeckého kraje

Vítěz: Město Vrchlabí

Více podrobností o vítězných projektech zde https://www.chytryregion.cz/soutez

Soutěž byla vyhlášena letos poprvé a navazuje na realizaci koncepce Chytrý region Královéhradeckého kraje, který rozvíjí Centrum investic rozvoje a inovací již pátým rokem. Organizace vytvořila fungující síť klíčových partnerů, kteří tvoří základ rozvoje Chytrého regionu.

Webový portál https://www.chytryregion.cz/ funguje jako efektivní systém předávání informací o chytrých řešeních a technologiích, i chystaných akcích, aktuálním dění na poli smart řešení či příkladech dobré praxe.

Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz