Politici znovu vyzkoušejí inkubátor pro podnikatele


Už jednou pardubičtí politici vsadili na výstavbu podnikatelského inkubátoru. Moc dobře to nedopadlo. Po projektu, jehož nejviditelnější částí byla obří budova v průmyslové zóně ve Starých Čívicích, totiž zbyly hlavně dluhy a nevyřešené otázky.
Nicméně se znovu pouštějí do podobné akce. Další inkubátor by měl sídlit v nevyužitém městském objektu přímo na třídě Míru. "Začínající podnikatelé v něm najdou pomoc při rozjezdu svých aktivit. Inkubátor jim poskytne centrální vybavené místo, díky němuž budou moci minimalizovat svoje vstupní náklady (vybavení, energie a další režijní náklady) a v němž budou současně fungovat komplexní podpůrné programy," uvedla mluvčí města Nataša Hradní.
Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) bude poskytovat pomoc také unikátním projektům s národním i mezinárodním přesahem. Jeho vznik iniciovala Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje, na provozu se budou společně podílet město Pardubice
a Pardubický kraj. Tedy stejně jako u zmíněného inkubátoru v Čívicích.
"V radě města jsme schválili na podporu tohoto projektu dotaci 300 tisíc korun. V příštím týdnu předložíme zastupitelstvu ke schválení principy spolupráce mezi městem, krajem a P-PINK a projektový záměr tohoto subjektu. Pardubice
mají podle mého přesvědčení velký potenciál," řekl primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že by rád zapojil i kapacity z univerzity.