Pardubice dokončí v létě polytechnické dílny v osmi školách


Zpět na Dětem z osmi základních škol v Pardubicích začnou letos letní prázdniny o den či dva dny dřív. Město v nich totiž staví nové polytechnické dílny za 200 milionů korun. Práce chce dokončit přes léto. ČTK to řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD). 

"Ředitelé využili nevyčerpaná ředitelská volna a skončí školní rok dřív," řekl Rychtecký. Každý den navíc pro stavební práce pomůže, dodal náměstek. Práce mají být většinou hotové do září, aby děti mohly začít nový školní rok včas. Patrně jen v ZŠ Závodu míru zahájí výuku později, protože výběrové řízení se zpozdilo.  
"Některé školy jsme soutěžili nadvakrát. Nepřihlásili se dodavatelé. Je znát, že stavební firmy mají dost práce. Projevuje se to i v soutěžených cenách, nejdou tak dolů proti projektovým cenám jako dřív," uvedl Rychtecký.  
Nové učebny pro matematiku, fyziku, chemii, fyziku, přírodovědu, informatiku a pracovní dílny město staví pro základní školy Staňkova, npor. Eliáše, Spořilov, Bratranců Veverkových, Družstevní, Studánka, Ohrazenice a Závodu míru. "Posouváme vybavenost odborných učeben do 21. století," řekl Rychtecký.  
Na polytechnické dílny žádá město o dotace, chce získat až 100 milionů korun. Rozhodnutí bude mít do konce roku, doplnil Rychtecký.  
Dalších přibližně 30 milionů korun město investuje do oprav Domu dětí a mládeže Beta, opraví školní hřiště na základních školách Závodu míru a Studánka, novou kuchyň bude mít školka Na Třísle.

Zdroj: blesk.cz

Poznámka: Rekonstrukce osmi základních škol v Pardubicích je financována z ITI Hradecko-pardubické aglomerace.