Moderní depozitář bude hotový do konce roku


V pardubické části Ohrazenice momentálně roste moderní depozitář za téměř 100 milionů korun. Kromě moderního zařízení pro Východočeské muzeum, které má v současné době už hotovou hrubou stavbu, a budoucího archeodepozitáře, jsou v areálu v Ohrazenicích ještě dvě starší budovy, které využívají další kulturní instituce, Východočeská galerie a Krajská knihovna v Pardubicích.

Ty chce kraj také opravit a zateplit. Krajští radní už vybrali projektanta stavby.

"Naším cílem je mít v Ohrazenicích vyhovující zázemí pro naše příspěvkové organizace v oblasti kultury, které pojme jejich požadavky na úložný prostor a obslužné činnosti i v příštích letech. K tomu je potřeba u stávajících budov co nejdříve upravit střechy a obvodové pláště, namontovat nová okna, vyměnit kanalizační přípojky a celý areál odvlhčit," uvedl náměstek hejtmana Roman Línek.

Moderní depozitář s pracovištěm Východočeského muzea za 94,4 milionů bude hotový do konce tohoto roku a má schválenou evropskou dotaci. Na něj naváže archeodepozitář, pro jehož rekonstrukci kraj počítá s částkou 35 milionů korun a také žádá o zařazení do programu evropských teritoriálních investic. Zateplení a opravy zbylých budov mají rozpočet 15 milionů korun a podle možností přijdou na řadu v průběhu příštích dvou let.

Zdroj: MF DNES

Podrobnosti o projektu depozitáře pro Východočeské muzeum v Pardubicích naleznete zde.