Aktuality

Schválení programových rámců OP D a OP JAK

30.5.2023 | Nositel ITI s radostí oznamuje, že řídicí orgány schválily další dva programové rámce, a to OP D (Operační program Doprava) a OP JAK (Operační program Jan Ámos Komenský). Všechny projekty, které byly doporučeny odbornými pracovními skupinami a schválením ze strany Řídicího výboru aglomerace zařazeny do programových rámců, mají rezervované prostředky u naší aglomerace. Ihned po obdržení

Zobrazit více...

Náměstí Republiky se změní podle přání lidí

23.5.2023 | Náměstí Republiky v Pardubicích čeká proměna. Radní by z něj rádi udělali zelenější a přitažlivější místo, než kterým je nyní. Plány na obnovu prostoru mezi divadlem, Grandem a Zelenou bránou přitom výrazně ovlivní veřejnost. Lidé se na přípravě projektu aktivně podílejí.

Zobrazit více...

Seminář pro žadatele IROP - Zelená infrastruktura ve veřejném prostranství měst a obcí

23.5.2023 | Centrum pro regionální rozvoj České republiky (CRR) pořádá dne 6. 6. 2023 (9:00-12:30) v Hradci Králové seminář pro žadatele IROP k vyhlášeným výzvám SC 2.2 – 63. – 65. výzva IROP, SC 2.2 – 77. výzva – ITI a SC 5.1 – 73. výzva – CLLD.

Zobrazit více...

Na Kunětické hoře byla dokončena obnova hradního paláce

4.5.2023 | Návštěvníkům státního hradu Kunětická hora se poprvé otevře i dosud nepřístupné severní křídlo hradního paláce. Díky nově vybudované dřevěné konstrukci nabídne unikátní výhled na hrad a okolí. Hradní expozice bude nově doplněna zvukovými efekty. Gigantický drak – chlouba hradu – na Kunětické hoře zůstává.

Zobrazit více...
Archiv aktualit...

Schválení programových rámců OP D a OP JAK

Nositel ITI s radostí oznamuje, že řídicí orgány schválily další dva programové rámce, a to OP D (Operační program Doprava) a OP JAK (Operační program Jan Ámos Komenský). Všechny projekty, které byly doporučeny odbornými pracovními skupinami a schválením ze strany Řídicího výboru aglomerace zařazeny do programových rámců, mají rezervované prostředky u naší aglomerace. Ihned po obdržení Vyjádření Řídicího výboru Hradecko-pardubické aglomerace o souladu projektového záměru s integrovanou územní strategií budou moci připravené projekty předložit plnou žádost o dotaci prostřednictvím ISKP21+.