Aktuality

Město Hradec Králové chce vypsat tendr na expozici muzea do července

7.2.2020 | Město Hradec Králové předpokládá vypsání soutěže na dodavatele expozice Muzea východních Čech do začátku letních prázdnin. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Z předběžné konzultace s potenciálními zájemci vyplynulo, že nebude-li upravena projektová dokumentace, navýší se odhadovaná cena 15 milionů korun bez DPH na 20 až 25 milionů korun bez daně.

Zobrazit více...

Hradec opět zkusí postavit lávku. Už počtvrté

7.2.2020 | ​​​​​​​Hradecká radnice vypíše počtvrté za posledních 14 měsíců soutěž na zhotovitele lávky přes Labe v zóně Aldis. Pomoct má městu zvýšená evropská dotace.

Zobrazit více...

Trolejbusy budou muset jezdit přes Paramo, troleje tam ale ještě nemají

31.1.2020 | Rozsáhlá oprava železničního uzlu v Pardubicích způsobí komplikace nejen cestujícím ve vlacích, cestu znepříjemní také řidičům osobních aut a především řidičům městské hromadné dopravy, kteří usedají za volant trolejbusů.

Zobrazit více...

Lávku pro cyklisty by mohla financovat EU

27.1.2020 | Vedle rosického mostu přes Labe v Pardubicích by měla stát lávka pro pěší a cyklisty. Stavbu, která má v tomto dopravně frekventovaném úseku zvýšit bezpečnost cyklistů a přispět k plynulosti automobilové dopravy, by mohla financovat Evropská unie.

Zobrazit více...
Archiv aktualit...

Město Hradec Králové chce vypsat tendr na expozici muzea do července

Město Hradec Králové předpokládá vypsání soutěže na dodavatele expozice Muzea východních Čech do začátku letních prázdnin. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Z předběžné konzultace s potenciálními zájemci vyplynulo, že nebude-li upravena projektová dokumentace, navýší se odhadovaná cena 15 milionů korun bez DPH na 20 až 25 milionů korun bez daně.

"Proto nyní probíhají úpravy projektové dokumentace. Jedná se o zpřesnění a úpravu specifikací," řekla ČTK bez podrobností Šmídová.

Secesní budova na Eliščině nábřeží zahájila po rekonstrukci provoz v listopadu 2019 otevřením pěti výstav, ale bez plánované expozice, která podle dostupných informací zabere dvě patra a jejíž základ mají tvořit architektonické prvky města. Firmu na expozici se městu opakovaně nepodařilo v soutěži vybrat.

Majitelem historicky cenného objektu je město, zřizovatelem Muzea východních Čech Královéhradecký kraj. Oprava muzea trvala od května 2018 a přišla na 100 milionů korun s DPH. Zhruba 75 procent opravy městu zaplatila evropská dotace.

Muzejní budova vznikla podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909 až 1912. Národní kulturní památkou bylo muzeum prohlášeno v roce 1995.

Zdroj: ČTK

Realizace projektu Revitalizace budovy Muzea východních Čech je finančně podporována z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace.