Práce na přípravě autobusového terminálu v Pardubicích mají zdržení


Pardubice dokončí a zprovozní terminál pro linkovou autobusovou dopravu asi o půl roku později, přibližně na jaře 2022. Práce na přípravě zdržela i nouzová opatření proti šíření koronaviru. Terminál B jsme chtěli otevírat 1. září 2021, což se nám asi nepodaří. Můj pesimistický odhad je, že budeme mít zhruba půl roku skluz. Úředníci skoro šest týdnů kvůli koronaviru nepracovali ve standardním režimu, řekla zastupitelka Helena Dvořáčková (ANO), která má projekt na starosti.

Necelý měsíc má město platné územní rozhodnutí a získalo poslední potřebný pozemek, teď čeká na jeho zápis do katastru. K tomu připravuje podklady pro stavební povolení, o které by mohlo požádat někdy na podzim. „Na posledním pozemku, který jsme potřebovali a po delších jednáních odkoupili, je autobazar. Tam možná potrvá déle, než dojde k jeho vystěhování,“ řekla Dvořáčková. Nový autobusový terminál má stát u vlakového nádraží. Odhadovaná cena je 165 milionů korun. Přibližně za půl roku bude mít město přesnější kalkulaci, stavební práce i materiál by mohly podle Dvořáčkové zlevnit. Terminál B bude zastřešený se 17 výstupními, nástupními a odstavnými místy.

Současné autobusové nádraží, které je vzdálené od vlakového několik set metrů, skončí provoz nejspíš na konci roku. Majitel pozemků je chce využít jinak. Město do zprovoznění nového terminálu bude muset najít jiné místo. Náhradní zastávky by mohly být podél obchodních domů v ulici kapitána Bartoše.

Více informací o projektu je na stránkách Ateliéru Hájek.

Zdroj: zdopravy.cz