Pardubice připravují projekt centrálních polytechnických dílen


Na podzim Pardubice nejspíš vypíšou tendr na stavbu centrálních polytechnických dílen. V příštích měsících připraví projekt i žádost o stavební povolení. Stavět se budou v letech 2020 až 2022. Úroveň výuky technických a přírodovědných oborů se díky tomu posune do 21. století, řekl ČTK náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

"Vybavení učeben a laboratoří bude na špičkové úrovni. Je to finančně nákladné, abychom je mohli dělat pro každou základní školu zvlášť. Polytechnické dílny jsou nadstavbou odborných učeben, které na školách budujeme," řekl Rychtecký.

Dílny město postaví místo skladu mouky v bývalých Automatických mlýnech. Stavební část, která ovšem počítá i se zázemím pro Galerii města Pardubice, bude stát kolem 180 milionů korun. Další náklady budou za vybavení učeben, blíže je upřesní až projekt. Dílny a galerii z části uhradí dotace z hradecko-pardubické aglomerace (ITI).

Dílny mají mít nadstandardní technické vybavení a nabízet vhodné studijní a experimentální projekty a doplňovat osnovy a převádět je do praktických cvičení. U dětí mají podpořit zájem o techniku a přírodu, manuální práci, fyziku, matematiku a chemii. A mají lépe ukázat praktické využití multimediálních a počítačových technologií v každodenní praxi.

Zdroj: vz24.cz