Cyklostezka do Vysoké je téměř hotová


Pětikilometrový úsek cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem za více než 30 milionů korun je z větší části hotov. Zbývá postavit most přes slepé rameno Labe, na cyklostezce položit poslední vrstvy asfaltu a dokončit stavební práce.

Výstavba začala letos v červnu a hotova má být v prosinci. Úsek do Vysoké je první etapou cyklostezky, která v budoucnu spojí Hradec Králové a Pardubice. „Většina zemních prací a terénních úprav je za námi. I podkladový asfalt je už skoro všude. Nejjemnější hladký povrch přijde na řadu až úplně nakonec. Hlavní úkol, který nás teď čeká, je most přes slepé rameno, ten se teprve vyrábí. Nebýt toho mostu, už je měsíc hotovo,“ řekl starosta Vysoké Jiří Horák.

Cyklostezka vede z hradecké Třebše podél Labe a končí ve Vysoké nad Labem u tělocvičny. Slepé rameno ve Třebši překlene lehká kovová lávka. Povrch stezky bude asfaltový, šířka tři metry plus půl metru zpevněné krajnice na každé straně. Celkové náklady jsou 31,5 milionu korun, evropská dotace z IROP činí 27 milionů korun, zbytek hradí Hradec Králové a Královéhradecký kraj. Stavba cyklostezky mezi oběma krajskými městy se chystá několik let. Podle původních odhadů má stát zhruba 140 milionů korun.

Zdroj: Mladá fronta DNES - Hradecký kraj

Projektový záměr "Cyklostezka Hradec Králové – Pardubice: Stezka Mechu a Perníku (Hradec Králové - Vysoká nad Labem)" byl podpořen prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace a další informace o projektu je možné získat zde.