Elektronické tabule nově hlásí řidičům, kde mohou parkovat


V Pardubicích jsou od minulého týdne zprovozněny nové informační tabule, jejichž cílem je navigovat řidiče na volná parkovací místa. Celkem deset tabulí, které jsou součástí inteligentního parkovacího systému a které čerpají data z nedávno zabudovaných parkovacích senzorů, řidiči naleznou v zónách placeného stání, konkrétně v ulicích Palackého a na 17. listopadu, u nábřeží Václava Havla a na Karlovině.

Jednotlivé dopravní tabule jsou označeny podle lokalit, ve kterých jsou umístěny, a zobrazují údaje o obsazenosti míst v dané ulici i jejím blízkém okolí. Řidiči tak díky nim nebudou ztrácet čas zbytečným hledáním volného stání.

"Informační tabule, které nyní fungují ve zkušebním provozu, slouží k rychlé orientaci řidičů a usnadní jim rozhodování, zda má smysl v dané lokalitě hledat volné parkovací místo," uvedl náměstek primátora Petr Kvaš s tím, že v rámci inteligentního parkovacího systému se jedná o první viditelný výsledek dat, která město získává prostřednictvím čerstvě nainstalovaných parkovacích čidel.  "Další etapou, jež bude následovat a kterou plánujeme realizovat na jaře příštího roku, pak bude spuštění mobilní aplikace, která nabídne přehled parkovacích míst, a elektronický prodej parkovacích karet," doplnil náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy. Podle něj město do budoucna počítá také s instalací dalších osmi tabulí navigujících do podzemního parkoviště v Atriu Paláci a parkovacího domu v ulici Karla IV.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Projekt Inteligentní parkovací systém v Pardubicích je v současné době v procesu hodnocení žádosti o podporu v rámci výzvy ITI Hradecko-pardubické aglomerace (Operační program Doprava). V případě získání dotační podpory bude realizace projektu podpořena z prostředků EU.