ITI ČlánkyV Ohrazenicích roste moderní depozitář a pracoviště pro muzeum

15.5.2018 | Před půl rokem předal Pardubický kraj staveniště v areálu bývalého internátu v Ohrazenicích stavební firmě VW Wachal, která zde má do roku 2019 vybudovat moderní muzejní depozitář pro Východočeské muzeum podle projektu kanceláře Adam Rujbr Architects. Od té doby zmizely původní budovy školní jídelny a přilehlých objektů, byly položeny základy nové stavby a ta už dostává hrubou podobu.

Zobrazit článek...

Po dvou dekádách slibů začne stavba cyklostezky z Hradce do Pardubic

14.5.2018 | Stavba první etapy cyklostezky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi by měla začít ještě v květnu. Po mnoha letech plánů, slibů a příprav zní termín prací skoro až bláznivě. Zatím však půjde jen o úsek z Třebše do Vysoké nad Labem. I tak jde o obrovský úspěch.

Zobrazit článek...

Univerzita získala dotace na výzkum nanomateriálů

11.5.2018 | Dva vědecké týmy Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice získaly dotace 185 milionů korun na přípravu, charakterizaci a využití nanomateriálů v praxi. Vysoká škola bude na projektech spolupracovat s partnery v Hradecko-pardubické aglomeraci. První projekt začal v březnu, druhý bude zahájen začátkem letních prázdnin.

Zobrazit článek...

Jednání PS4: prezentace záměrů potenciálních žadatelů

16.4.2018 | V květnu 2018 budou vyhlášeny výzvy nositele ITI pro výzvy OP VVV Předaplikační výzkum II a OPPIK Aplikace, Inovace, Potenciál, Nemovitosti a Školící střediska. Dne 24. 4. 2018 od 14:00 proběhne v budově Nového Adalbertina jednání PS4, na kterém budou prezentovány dosud nepředstavené projektové záměry, jež žadatelé chtějí předložit do zmíněných výzev OP PIK/OP VVV.

Zobrazit článek...

Radní jdou vylepšovat školní dílny za téměř 200 milionů

29.3.2018 | Do roku 2023 chce pardubická radnice poslat na vylepšení odborných učeben na základních školách téměř čtvrt miliardy. Značnou část peněz přitom poskytne Unie v rámci dotací.

Zobrazit článek...

„Naše muzeum bylo, je a musí i nadále zůstat unikátní“

13.4.2018 | V květnu začne dlouho očekávaná rekonstrukce budovy hradeckého muzea za téměř 70 milionů korun. Řada dalších změn a novinek bude brzy následovat.

Zobrazit článek...

Gayerova kasárna čeká stavební ruch

13.4.2018 | V příštích měsících bude v Gayerových kasárnách pořádně rušno. Kromě parkovacího domu se chystá přestavba kasáren. Zatímco město vyhlíží, kdy se dělníci vrhnou na výstavbu parkovacího domu v útrobách komplexu Gayerových kasáren, spřádá stavební plány na zdejší další objekty i Královéhradecký kraj.

Zobrazit článek...

Milník pro kulturu: Zakoupení budovy Winternitzových mlýnů jde do zastupitelstva

10.4.2018 | Projednání možnosti odkupu budovy Winternitzových automatických mlýnů pro budoucí sídlo Východočeské galerie předcházela složitá jednání. Poté, co pracovní skupina složená z představitelů všech stran Zastupitelstva Pardubického kraje dojednala podmínky s majiteli památky, manželi Smetanovými, doporučila Rada Pardubického kraje připravené smlouvy zastupitelstvu ke schválení.

Zobrazit článek...

OPPIK – aktuální informace

10.4.2018 | V médiích se dne 10.4.2018 objevily informace o tom, že Evropská komise pozastavila Česku operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který spadá pod Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

Zobrazit článek...

Unie pošle kraji balík na modernizaci tří škol

6.4.2018 | Poměrně drastický propad zájmu o řemesla se královéhradecký kraj snaží řešit stipendii. A nejnověji se o totéž mají postarat rovněž poměrně vysoké investice: evropských dotací ve výši skoro 80 milionů se dočkají tři školy. Cílem je modernizace. Miliony půjdou do Centra odborného vzdělávání Chlumec nad Cidlinou, SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové či SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové.

Zobrazit článek...


Archiv článků